logo 2
13
مه

تاریخچه یکى از بزرگ ترین شرکت هاى تولیدکننده موتورسیکلت در چین

به گزارش موتورسیکلت نیوز، (Luoyang Northern Ek Chor Motorcycle Co., Ltd) یک شرکت بزرگ تولید موتورسیکلت حرفه ای است که به طور مشترک توسط شرکت (Luoyang Northern Enterprises Group Co., Ltd) و شرکت سرمایه گذاری (Ek Chor Investment Co., Ltd) تأسیس شده است.

محصولات اصلی آن شامل موتورسیکلت های دو چرخ، سه چرخ و برقی “DAYANG” و همچنین خودروهای چهارچرخ است.

این شرکت در مارس ۱۹۹۲ با سرمایه گذاری کل ۱۰۵٫۹۷ میلیون دلار و سرمایه ثبت شده ۵۶٫۳۱ میلیون دلار و بیش از ۲۸۰۰ کارمند شروع به کار کرد. این شرکت پس از تأسیس، ده‌ها میلیون دلار برای نوسازی و به روزرسانی فناوری و امکانات اولیه تولید سرمایه گذاری کرد و تعداد زیادی از تجهیزات پیشرفته داخلی و خارجی را خریداری کرده و سطح پیشرفته بین المللی فناوری و تجهیزات هوندا C100N-CH را برای شکل گیری کامل و همچنین فناوری قابل اعتماد، تحقیق و توسعه، آزمایشگاه و سیستم مدیریت کیفیت را معرفی کرده است. این شرکت در حال حاضر پیشرانه، جوشکاری بدنه، نقاشی، ریخته گری، مونتاژ نهایی و سایر بخش هاى تولید حرفه ای را در اختیار دارد و دارای ظرفیت تولید یک میلیون موتورسیکلت ۵۰ سی سی تا ۲۰۰ سی سی، یک میلیون و ٢٠٠هزار مجموعه پیشرانه، ششصدهزار دستگاه موتورسیکلت سه چرخ و پانصدهزار دستگاه موتورسیکلت برقی است.

این شرکت گواهینامه سیستم کیفیت ISO9001 را دارد.

موتورسیکلت DAYANG همچنین گواهینامه CCC، گواهینامه دسترسی کامل به تولید، گواهینامه E-Mark اروپا و گواهی حفاظت از محیط زیست دولت نپال را اخذ کرده است.

این شرکت به عنوان شرکت ملى فناورى پیشرفته، شرکت عالی ملی (در پرداخت مالیات و گردش مالی) با سرمایه گذاری خارجی و شرکت ملی بدون بازرسی صادرات و… شناخته شده است.

تاکنون این شرکت ده ها میلیون موتورسیکلت مختلف DAYANG با درآمد مالیاتی تجمعی نزدیک به ۳میلیارد یوان تولید و فروش کرده است.

موتورسیکلت DAYANG به بیش از ۸۰ کشور و منطقه در جهان صادر می شود که در مجموع صادراتی بالغ بر ۴۰۰ میلیون دلار آمریکا دارد. DAYANG از شهرت بالایی در بازارهای داخلی و خارجی برخوردار است و منافع اقتصادی و اجتماعی خوبی را ایجاد کرده است. توسعه این شرکت همچنین باعث توسعه همزمان صدها شرکت تولیدکننده قطعات در چین شده و سهم به سزایى در توسعه اقتصادی ملی و محلی دارد.

دوره توسعه
۱۹۹۱

شرکت موتورسیکلت Luoyang Northern Ek Chor با برگزاری مراسم امضای قرارداد که در سالن بزرگ پکن برگزار کرد، تأسیس شد.

۱۹۹۲

همکاری فنی با هوندا: این شرکت فناوری های طراحی موتورسیکلت را ثبت اختراع کرده و ساخت و مونتاژ و منحصراً مدل C100N-CH هوندا را تولید و فروخته است.

۱۹۹۳

این مجموعه با مساحت کل ساخت و ساز ۲۰ هزار و ۴۸۶ متر مربع به اتمام رسیده و مورد بهره برداری قرار گرفت. این شرکت ظرفیت تولید سالانه پانصد هزار دستگاه موتورسیکلت را دارد و در بین ۵۰۰ شرکت بزرگ صنعتی با سرمایه گذاری خارجی در چین قرار دارد.

۱۹۹۴

برنامه سرمایه گذاری مرحله دوم و واگذاری سهام خارجی به تصویب رسید. پس از افزایش سرمایه، کل سرمایه گذاری شرکت از ۶۹٫۵ میلیون دلار اصلی به ۱۰۵٫۹۷ میلیون دلار افزایش یافت، سرمایه ثبت شده از ۳۲ میلیون دلار به ۵۶٫۳۱ میلیون دلار افزایش یافت و مقیاس تولید به پانصد هزار دستگاه انواع مختلف موتورسیکلت های DAYANG افزایش یافت.

۱۹۹۵-۱۹۹۸

افتخاری بزرگ به عنوان یکی از ۵۰۰ شرکت بزرگ صنعتی در چین در سال ۱۹۹۵٫ توسط کمیسیون اقتصادی و بازرگانی ایالتی به عنوان یک بنگاه ملی بزرگ مقیاس رتبه بندی شده است. به عنوان یک شرکت با تکنولوژی بالا شناخته می شود. در لیست ۱۰۰۰ شرکت برتر بزرگ و متوسط ​​چین در سال هاى ۱۹۹۶-۱۹۹۷ منتشر شده توسط دفتر ملی آمار.

۱۹۹۹

اولین DAYANG DY100 از خط تولید در ویتنام به پایان رسید. صادرات موفقیت آمیز تجهیزات موتورسیکلت و نصب خط تولید نشانه موفقیت این شرکت در پروژه های همکاری خارج از کشور بود.

۲۰۰۰

DAYANG DY100-3 مجوز حفاظت از محیط زیست نپال را به دست آورد. این شرکت اولین شرکت موتورسیکلت چینی بود که این گواهینامه را دریافت کرد.

۲۰۰۱-۲۰۰۴

برنده مناقصه بی رویه برای صادرات موتورسیکلت در سال ۲۰۰۱٫
در سال ۲۰۰۱ به یکی از ۵۰۰ شرکت برتر ماشین آلات چین تبدیل شد.
به عنوان یکی از “۱۰۰ شرکت چینی در خارج از کشور در ۲۰۰۰-۲۰۰۲” اهدا شد. امتحان پذیرش تولید موتورسیکلت را گذراند.

۲۰۰۵

DAYANG DY100-A امتحان گروه متخصص AQSIQ را گرفت و گواهینامه ملی صادرات بدون کنکور را صادر کرد.

۲۰۰۶-۲۰۰۹

طبق نتایج ارزیابی CECA، این شرکت در بین ۲۰۰۶ شرکت برتر اطلاعات در چین در سال ۲۰۰۶، رتبه ۲۷۰ را کسب کرده است.
DAYANG برای سومین بار در سال ۲۰۰۷ در فهرست ۵۰۰ برند با ارزش ترین برند چین قرار گرفت، با ارزش نام تجاری ۲٫۲۹ میلیارد یوان، با افزایش ۱۶۳ میلیون یوان از سال ۲۰۰۵، DAYANG برای چهارمین بار در سال ۲۰۰۸ در لیست ۵۰۰ مارک معتبر چین قرار گرفت و ارزش برند آن به ۲٫۵۹۲ میلیارد یوان افزایش یافت.
این شرکت به عنوان یکی از ۱۰ شرکت برتر موتورسیکلت در چین در سال ۲۰۰۹ مورد تقدیر قرار گرفت.

۲۰۱۰-۲۰۱۲

آزمایشگاه برند جهانی (World (2010 فهرست ۵۰۰ مارک با ارزش ترین برندهای چین را منتشر کرد و DAYANG با ارزش نام تجاری ۳٫۲۸۵ میلیارد یوان در رتبه ۲۸۱ ام قرار گرفت. به این شرکت عنوان شرکت واردات و صادرات Henan Tier-I Import اعطا شد.

۲۰۱۳-۲۰۱۴

نخستین چهار چرخ استانداردDAYANG CHOK متولد شد که نشانه تولید انبوه چهار چرخ DAYANG بود. ایده خودرو از مفهوم طراحی اروپایی سرچشمه گرفته و توسط این شرکت و یک شرکت معروف طراحی داخلی طراحی شده است.
نخستین دسته چهار چرخ محرک DAYANG CHOK با انرژی جدید کم سرعت (باتری لیتیوم) در خط تولید تکمیل شد و این شرکت را در استان هنان برای اولین بار در چهار چرخ باتری لیتیوم یون در مقادیر زیادی تولید کرد.

۲۰۱۵-۲۰۱۷

این شرکت از سال ۲۰۱ به ۱۹۴ در لیست شرکت های برتر ماشین آلات ۵۰۰ چین منتقل شد.

۲۰۱۸

در پانزدهمین مجمع جهانی برند، DAYANG بار دیگر در لیست ۵۰۰ برندهای معتبر چین قرار گرفت و رتبه ۲۶۴ با ارزش نام تجاری ۱۸٫۵۷۸ میلیارد یوان را به دست آورد.

خبرنگار : محمدعلى نژاديان
منبع خبر : chinamotorworldg

لوازم یدکی موتورسیکلت را از قطعه سیکلت بخواهید