logo 2
21
ژوئن

قطعات دیتونا

دیتونا Daytona 

قوی ترین نسخه رگال رپتور در ایران موتورسیکلت دیتونا می باشد

موتورسیکلتی چینی که می توانید با بودجه نه چندان زیاد آنرا تهیه کرد

مشابه هارلی داویدسون

رگال رپتور یک برند آمریکایی است که در زمینه تولید موتورسیکلت‌های خاص در کلاس‌های چاپر و کروز فعالیت می‌کند. این برند به کیفیت بالا و مثال زدنی محصولاتش شهره است و در میان خود آمریکایی‌ها و یکی از پررونق‌ترین بازار موتورسیکلت‌ها در دنیا یعنی اسپانیا محبوبیت زیادی دارد. در واقع موتورسیکلت‌های رگال رپتور را می‌توان یکی از رقبای هارلی دیویدسون دانست، هرچند که در این رقابت موفق نباشد! موتورسیکلت‌های وارد شده به ایران از این برند ساخته شعبه چینی رگال رپتور هستند و توسط شرکت سکان صنعت پارس پا به بازار داخلی ما گذاشته‌اند.

هدف اصلی این شرکت مونتاژ موتورسیکلت‌های خاص و سفارشی است و به همین دلیل هم موتورسیکلت‌های کلاس چاپر رگال رپتور را برای واردات انتخاب کرده‌است. کلاس چاپر را می‌توان از روی فاصله زیاد بین دو محور و طراحی منحصربه‌فرد دسته فرمان تشخیص داد. گونه ۲۵۰ سی‌سی آن‌ها، در چهار تیپ بابر، اسپایدر، فالکن و دیتونا با تیراژ محدودی در ایران عرضه شده‌اند. از پیشرانه پایه DD250E دو سیلندر خطی چهارسوپاپ بهره می‌برند که به همراه یک جعبه دنده دستی ۵سرعته و سوخت انژکتوری کامل می‌شود.
پرقدرت‌ترین نوع این موتورها، دیتونا است که با وزنی در حدود ۱۸۰ کیلوگرم، قابلیت تولید قدرت ۱۸٫۵ اسب بخار و حداکثر سرعت ۱۲۰ کیلومتر بر ساعت را دارد. موتورسیکلتی سنگین که عملا شتاب و سرعت موتورهای خیابانی را ندارد و باید آن را از این کلاس جدا دانست. سیستم تعلیق نسبتا خشک است و با توجه به فرم بدنه، نمی‌توان انتظار سواری نرمی از آن را داشت. دوام و تحمل فشار که برگرفته از کیفیت بالای قطعات به کار رفته در ساخت این موتورسیکلت است از مولفه‌های اصلی آن است و به این ترتیب می‌توان روی ماندگاری و طول عمر بالای قطعات اصلی‌اش حساب باز کرد.

لوازم یدکی دیتونا را از تک چرخ بخواهید