24
ژوئن

قطعات دیسکاور

دیسکاور Discover 

دیسکاور با هدف گرفتن بازار موتورسیکلت‌های ارزان به خانواده باجاج اضافه شد. بعد از مدتی باجاج نسخه به‌روزشده دیسکاور را معرفی کرده تا این موتورسیکلت ۱۴ ساله دوباره به روزهای خوبش برگردد.

دیسکاور حالا سه ویژگی بسیار مهم دارد. اول اینکه مجهز به چراغ‌های دی‌لایت است و صفحه کیلومتر آن هم دیجیتالی شده ولی دورشمار همچنان آنالوگ باقی مانده. صندلی و طرح گرافیکی بدنه هم جدید است. دومین ویژگی تازه در دیسکاور ، طراحی مجدد سیستم تعلیق تلسکوپی جلو و Nitrox عقب آن است طوری‌که فنرهای آن حالا ۱۶% جابجایی بیشتری نسبت به قبل دارند. 

Bajaj Discover 110

اما سومین و مهم‌ترین اتفاق در دیسکاور ۲۰۱۸ را باید بهبود پیشرانه‌اش دانست چراکه حالا مجهز به تکنولوژی DTS-i است و به همین دلیل نیز باجاج مدعی است که دیسکاور ۲۰۱۸ درمیان همکلاسانش بهترین قدرت و گشتاور را در اختیار مشتریان قرار می‌دهد.

باجاج – پولسار Bajaj Pulsar

موتور سیکلت پولسار (به انگلیسی: Bajaj Pulsar) (به هندی: बजाज पल्सर ) که هم‌اکنون تحت نام پالس در ایران شناخته می‌شود محصول کشور هند است. در حال حاضر در پنج نوع ۲۲۰، ۲۰۰، ۱۸۰، ۱۳۵، ۱۲۰ سی‌سی تولید و وارد ایران می‌شود. این موتورسیکلت از کیفیت ساخت مطلوب، شتاب و قدرت مناسب در کلاس خود و طرح بدنه عضلانی و سواری راحت برخوردار است. مدل ۱۳۵ سی‌سی این موتور اخیراً وارد کشور شده دارای چهار سوپاپ احتراق است که باعث بهبود شتاب و توان موتور شده‌است. باجاج با محصولات متنوعی از قبیل باجاج اونجر ۲۲۰ (AVENGER 220) موتور باجاج پالس ان اس ۲۰۰ (PULSE NS 200)،  موتور باجاج پالس ان اس ۱۵۰ (PULSE NS 150)، موتور باجاج پالس آر اس ۲۰۰ (PULSE RS 200) و همینطور پیشرو گلد ۲۴۹ در ایران حضوری فعال دارد و تبدیل به یکی از برندهای محبوب موتورسیکلت در ایران شده است، نام اصلی موتور پالس در هندوستان موتور پالسر (پولسار) است اما در ایران این موتورها تحت عنوان پالس فروخته می‌شوند. شرکت باجاج سومین شرکت بزرگ موتورسیکلت سازی جهان و دومین تولیدکننده‌ی بزرگ در کشور هند است. شرکت باجاج آتو دارای کارخانجات تولیدی در شهرهای پونه، اورنگ‌آباد، بمبئی و راجستان است. )

لوازم یدکی دیسکاور را از قطعه سیکلت بخواهید