logo 2
24
سپتامبر

افزایش نرخ ارز ، علت افزایش مشکلات بازار خرید و فروش دوچرخه و موتورسیکلت

به گزارش موتورسیکلت نیوز به نقل از خبرگزاری ایمنا، غفرانی گفت: بر همین اساس تقاضا برای خرید موتورسیکلت و دوچرخه در بازار نیز به شدت نسبت به سال گذشته کاهش یافته است.

رئیس اتحادیه صنف فروشندگان دوچرخه و موتورسیکلت اصفهان با اشاره به استمرار نوسانات ارزی در بستر بازار و تأثیر افزایش نرخ ارز بر قیمت اغلب اجناس، تصریح کرد: علت اصلی کاهش تقاضا برای خرید موتورسیکلت و دوچرخه در بازار و افزایش قابل توجه قیمت آنها، افزایش چشمگیر نرخ ارز و تأثیر آن بر قیمت این دسته از کالاها در تابستان ۹۹ بوده است.

غفرانی با تاکید بر اینکه تنها علت افزایش مشکلات بازار خرید و فروش دوچرخه و موتورسیکلت، افزایش نرخ ارز است، اضافه کرد: افزایش یا کاهش دما تأثیر قابل توجهی بر قیمت دوچرخه و موتورسیکلت در بازار ندارد، تقاضای عمومی برای خرید این دو کالا از واحدهای صنفی نیز با عبور از تابستان و ورود به فصل پاییز و زمستان تغییر چندانی نخواهد داشت.

وی ادامه داد: وزارت صنعت، معدن و تجارت و بانک مرکزی اقدامی برای حل مشکلات این بازار و ایجاد ثبات در روند معاملات انجام نداده‌اند و به رغم اینکه مسئولان این دو نهاد همواره از تدابیر اقتصادی دولت برای کنترل قیمت ارز در بازار صحبت می‌کنند، متأسفانه هنوز تأثیری در بازار موتورسیکلت و دوچرخه مشاهده نشده است.

رئیس اتحادیه صنف فروشندگان دوچرخه و موتور سیکلت اصفهان با بیان اینکه تمام محصولات موجود در بازار دوچرخه و موتورسیکلت وارداتی است، خاطرنشان کرد: هیچ‌یک از محصولات بازار تولید داخل نیست و از این رو نرخ ارز به عنوان یک معیار اصلی، تعیین کننده قیمت دوچرخه و موتورسیکلت محسوب می‌شود.

غفرانی افزود: تعدادی قابل توجهی از واحدهای صنفی اتحادیه صنف فروشندگان دوچرخه و موتورسیکلت اصفهان در بازه زمانی ماه‌های گذشته در اثر افزایش قیمت محصولات و به تبع آن کاهش چشمگیر تقاضا برای خرید محصول، ورشکسته شده‌اند.

منبع خبر : ایمنا

لوازم یدکی موتورسیکلت را از قطعه سیکلت بخواهید

تابلوسازی در اصفهان

تابلو چلنیوم در اصفهان

فروشگاه اینترنتی لوازم یدکی خانگی

فروشگاه اینترنتی قطعات موتورسیکلت

لوازم یدکی موتورسنگین

تعمیرات لوازم خانگی در شرق تهران

مشارکت در ساخت تهران

فروشگاه اینترنتی لوازم و تجهیزات استخر

دردنویس

زنجیره سیب ایرانیان

فروشگاه اینترنتی چای ایرانی

لوازم یدکی کامیون ولوو

قیمت لباس دخترانه

مشاوره بازرگانی

عسل

فروشگاه اینترنتی مواد غذایی

املاک گیلان