logo 2
13
اکتبر

قطعات آوا در قزوین| لوازم یدکی آوا در قزوین

لوازم یدکی آوا در قم| قطعات آوا در قزوین

استان قزوین از سمت شمال شرقی با استان مازندران، از سمت شمال با استان گیلان، از سمت شرق و غرب به ترتیب با استان‌های تهران و زنجان و از جنوب با استان‌های مرکزی و همدان همسایه می‌باشد.

این استان در سال ۱۳۷۵ از استان تهران جدا شد و به همراه تاکستان از استان زنجان تشکیل استان تازه‌ای با مرکزیت قزوین را داد.

معرفی استان قزوین
بنا بر روایات تاریخی سنگ بنای شهر تاریخی قزوین به شاهپور اول ساسانی بر می گردد. شاهپور این شهر را برای جلوگیری از حمله دیالمه بنا نمود و در آن دژ و استحکامات به وجود آورد و سپاهیان خود را در آنها استقرار داد.

به مرور زمان، پایگاه نظامی شاهپور توسعه پیدا کرد و هسته اصلی شهر قزوین به وجود آمد. موقعیت این شهر همواره به عنوان گذرگاه مهم طبرستان و دریای خزر اهمیت فراوان داشته و دارد.

بعد از حمله اعراب به ایران و آغاز دوره فتوحات اسلامی، براء بن عازب که از سرداران بنام عرب بود در سال ۲۴ هجری قمری قزوین را محاصره کرد. مردم قزوین همانند بسیاری از نقاط دیگر اسلام را پذیرفتند و از پرداخت جریمه معاف شدند. قزوین که در دوره ساسانیان پایگاه مستحکمی برای جلوگیری از هجوم مهاجمان دیلمی بود، در دوره اسلامی نیز به پایگاه و مبداء عملیات بعدی لشگریان عرب تبدیل شد.

در دوره‌های بعد، هنگامی که هارون الرشید خلیفه عباسی در راه خراسان از قزوین می‌گذشت پس از آگاهی از گرفتاری‌های مردم قزوین در مقابل هجوم‌های دیالمه و مقاومت شجاعانه آنها دستور داد سعد بن العاس، والی عراقین و قزوین، حصاری به دور مدینه موسی و مبارکیه بکشد و مسجدی نیز در آن بسازد، ولی به علت مرگ هارون الرشید، حصار ناتمام‌ ماند، تا اینکه یکی از فرماندهان ترک دستگاه عباسی به نام موسی ابن بنا که مامور جنگ با حسین بن زید علوی شده بود، در سال ۲۵۶ هجری قمری بنای آن را به پایان رساند.

این استان، بر پایه واپسین تقسیمات کشوری، دارای ۶ شهرستان، ۱۹ بخش، ۲۵ شهر، ۴۶ دهستان و ۱۵۴۷ روستا است.

شهرستان‌های استان قزوین عبارتند از:
تاکستان، بوئین زهرا، آبیک، شهرستان البرز و شهرستان آوج

معرفی استان قزوین

بیان این نکته خالی از لطف نیست که استان قزوین سابقاً بخشی از استان زنجان بوده‌است.

دروازه‌های قزوین:
شهر قزوین در گذشته هشت دروازه داشت که به نامهای دروازه رشت، باغ‌شاه، درب کوشک، تبریز، تهران، شیخ‌آباد، امام‌زاده حسین و خندقبار معروف بودند.

امروزه از آن میان، تنها دو دروازه درب کوشک و تهران باقی مانده‌اند. دروازه درب کوشک که در انتهای خیابان آزادی قرار دارد، در دوره قاجاریه ساخته شده و در سال ۱۲۹۶هجری قمری در دوره حکومت عضدالدوله،کاشی کاری شده است. دروازه قدیم تهران که در خیابان تهران قدیم قرار دارد،از بناهای دوره قاجاریه است که در سال ۱۳۴۷ شمسی مرمت و کاشی‌کاری شده است.

معرفی استان قزوین

اماکن تاریخی و گردشگری استان قزوین:
پل شاه عباسی، پل لوشان، سد سیدعلی‌خان، سد سپهسالار، کاروانسرای خورمه، کاروانسرای پنبه، کاروانسرای غازان، کاروانسرا سلطان‌آباد، سرای رضوی، سرای وزیر، سرای سعدیه، سرای ضرابخانه، سرای گلشنف سرای حاجی رضا، سرای شاهرودی، گرمابه صفا، تپه الوند، قلعه الموت، قلعه نویزر شاه، قلعه لمبستر، قلعه سمیران، قلعه سنگرود، قلعه شیرکوه، قلعه ساسان، قلعه رشوند، قلعه نیاق، سردر عالی‌قاپو، عمارت چهل ستون، برج باراجین، برج سنگی، یله گنبد، کافر گنبد، آب انبار حاج کاظم، آب انبار حکیم، آب انبار سردار بزرگ، آب انبار سردار کوچک، آب انبار پنجه علی، آب انبار مسجد جامع، آب انبار خطیب، آب انبار حاج ملا، آب انبار حاج کریم، آب انبار رزگره، آب انبار شیشه گر، آب انبار خان، آب انبار لالو، آرامگاه مستوفی، آرامگاه قزوینی، آرامگاه مجاهدین، آرامگاه شیخ غزالی، آرامگاه معصوم، آرامگاه پیر سفید، گازرخان، هرزویل، رودخانه حاجی عرب، رودخانه الموت، رودخانه شاهرود، خر رود، چشمه یله گنبد، چشمه های ترش و لرزان، قله اوان، گورستان حسن آباد، گورستان شاه کوه، حسینیه امینی‌ها، امام زاده اباذر، امامزاده اسماعیل، امامزاده بی‌بی‌زبیده، امامزاده بی‌بی‌سکینه، امامزاده زرآبادف امامزاده شاه حسین، امامزاده ویس، امامزاده سلطان محمد، امامزاده نجم الدین، امامزاده آمنه خاتون، امامزاده علی، امامزاده علی اکبر، پیغمبریه، مسجد جامع کبیر، مسجد حیدریه، مسجد النبی، مسجد سنجیده، مسجد سردار، مسجد مسعودیه، مسجد صالحیه، مسجد پنجه علی

 

آوا Ava

موتورسیکت آوا مونتاژ شرکت ایران دوچرخ می باشد. برخی معتقدند این موتورسیکلت مشابه موتورسیکلت Jianshe شرکت یاماها می باشد. حتی روی انجین موتور هم آرم یاماها دیده میشود.

شرکت ایران دوچرخ در سال ۱۳۴۹ به منظور تولید انواع دوچرخه و موتورسیکلت گازی و دنده ای با همکاری فنی و تجاری شرکت های مشهور و بزرگ چون پژو فرانسه و یاماها موتور ژاپن تاسیس گردید
عملیات ساختمانی و تاسیساتی و نصب ماشین آلات حدود ۲ سال بطول انجامید و شرکت از سال ۱۳۵۱ عملا بهره برداری از کارخانجات خود را در شهر صنعتی البرز واقع در نزدیکی قزوین آغاز نمود . کارخانجات شرکت در زمینی به مساحت ۲۵۰۰۰ متر مربع واقع گردیده که بر روی آن مجموعا ۱۴۵۰۰ متر مربع سالن و ساختمان های اداری و خدماتی احداث شده است و امروزه با داشتن پرسنل مجرب و متخصص و ظرفیت سالانه ۱۲۵۰۰۰ دستگاه انواع موتورسیکلت و ۲۰۴۰۰۰ دستگاه انواع دوچرخه ، یکی از بزرگترین کارخانجات تولید دوچرخه و موتور سیکلت در ایران و یکی از مهمترین صادرکنندگان موتورسیکلت به کشورهای همسایه مانند افغانستان ، عراق و پاکستان می باشد . شرکت ایران دوچرخ ( IRDOCO ) باداشتن واحد تحقیقاتی ( R & D ) و با استفاده از سیستم های کامپیوتری ، واحدهایی از قبیل بخش رنگ ، آبکاری ، آزمایشگاه فیزیک و شیمی و سه خط مونتاژ ، عملیات تولید انواع موتورسیکلت و دوچرخه را انجام می دهد.

قطعات برقی آوا در قزوین

لوازم تزئینی آوا در قزوین

لوازم ظاهری آوا در قزوین

لوازم فنی و موتوری آوا در قزوین

لوازم استوک آوا در قزوین

کیلومتر آوا در قزوین

باطری آوا در قزوین

روغن موتور آوا در قزوین

شمع آوا در قزوین

زین آوا در قزوین

بوق آوا در قزوین

باک آوا در قم

دزدگیر آوا در قزوین

لنت ترمز آوا در قزوین

لاستیک آوا در قزوین

سیم کشی آوا در قزوین

راهنما آوا در قزوین

بوبین آوا در قزوین

ذغال چراغ جلو آوا در قزوین

ترانزیستور آوا در قزوین

اتومات استارت آوا در قزوین

ست سوییچ استارت آوا در قزوین

سیم کیلومتر آوا در قزوین

گیربکس آوا در قزوین

چراغ جلو آوا در قزوین

خطر عقب آوا در قزوین

سیم رابط آوا در قزوین

لامپ آوا در قزوین

برچسب آوا در قزوین

هدلایت آوا در قزوین

فرمان آوا در قزوین

پدال آوا در قزوین

فلاپ آوا در قزوین

کاور آوا در قزوین

آینه آوا در قزوین

کتی کلاچ آوا در قزوین

گارد عقب آوا در قزوین

براکت آوا در قزوین

جاپایی آوا در قزوین

سوییچ آوا در قزوین

بلوری آوا در قزوین

گلگیر آوا در قزوین

صفحه کلاچ آوا در قزوین

قاب کیلومتر آوا در قزوین

شیشه خطر آوا در قزوین

لاستیک سر دسته آوا در قزوین

شیشه کیلومتر آوا در قزوین

قاب اگزوز آوا در قزوین

کتی ترمز آوا در قزوین

رینگ آوا در قزوین

جک بغل آوا در قزوین

آرم موتور آوا در قزوین

فن آوا در قزوین

درب باک آوا در قزوین

شل گیر آوا در قزوین

پایه تابلو جلو آوا در قزوین

قطعات کاربرات آوا در قزوین

رینگ پیستون آوا در قزوین

لاستیک گیت آوا در قزوین

سوپاپ آوا در قزوین

واشر سر و ته سیلندر آوا در قزوین

سنسور آوا در قزوین

فیتر روغن آوا در قزوین

دنده سر استارت آوا در قزوین

سوپاپ آوا در قزوین

سیم گاز آوا در قزوین

کاربراتور آوا در قزوین

پمپ ترمز آوا در قزوین

دنده عقب آوا در قزوین

میل چرخ جلو آوا در قزوین

دیسک ترمز آوا در قزوین

هندل آوا در قزوین

چهارشاخ کلاچ آوا در قزوین

زنجیر تایم آوا در قزوین

شفت هندل آوا در قزوین

سیم ساسات آوا در قزوین

شاتون آوا در قزوین

واشربندی آوا در قزوین

سوزن شناور آوا در قزوین

فنر کمک جلو آوا در قزوین

توپی عقب آوا در قزوین

سیم پره آوا در قزوین

اگزوز آوا در قزوین

بوش توپی آوا در قزوین

کاسه نمد آوا در قزوین

لوازم یدکی و قطعات موتورسیکلت آوا را از قطعه سیکلت بخواهید

 

۰۲۱۲۲۴۹۸۵۲۶ – ۰۹۳۹۱۹۰۱۴۶۵