قطعات موتورسیکلت
16
اکتبر

قطعات آوا در یزد| لوازم یدکی آوا در یزد

لوازم یدکی آوا در یزد| قطعات آوا در یزد

استان یَزد از استان‌های ایران است. مرکز آن شهر یزد است.یزد منطقه‌ای خشک و بیابانی است. گروه بزرگی از زرتشتیان ایران در استان یزد و بویژه شهر یزد زندگی می‌کنند. زبان مردم استان یزد فارسی با لهجه یزدی است.

کشاورزی

به دلیل خشکی آب و هوا و اندک بودن میزان بارندگی بین استان‌های ایران کمترین اراضی کشاورزی در یزد قرار دارد. عمده محصولات کشاورزی این استان در شهرستان خاتم تولید میشود، این شهرستان قطب کشاورزی استان یزد میباشد و دارای منابع آبی فراوانی میباشد و محصولاتی همچون گندم، ذرت، ذرد آلو، انار، بادام، پسته، انگور و غیره دراین شهرستان تولید میشود و اغلب با شهرستانهای شمال فارس مبادلات کشاورزی خود را انجام می دهند.. از دیگر محصولات کشاورزی استان یزد میتوان به خرما اشاره کرد که در شهرستان بافق تولید میشود. به علت کم‌آبی این استان بیشتر جنبه صنعتی دارد.

صنعت

صنعت بافندگی یزد از شهرت زیادی برخوردار است. صنعت شیرینی‌سازی در استان یزد از قدمتی دیرینه برخوردار است و محصولات آن صاحب شهرتی شده‌اند که از مرزهای ایران فراتر رفته‌است. مهم‌ترین شیرینی‌جات یزدی با نام‌های قطاب، پشمک و باقلوا شهرت دارند.

بیشترین تولیدات واحدهای صنعتی شهر را منسوجات، کاشی و سرامیک و فرش ماشینی تشکیل می‌دهد. واحدهای صنعتی استان یزد عمدتاً در شهرک‌های صنعتی یزد و میبد و اردکان متمرکز شده‌اند. همچنین یزد دارای معادن زیادی است که مهم‌ترین آنها معدن سنگ آهن چادرملو اردکان و چغارت و معدن سرب و روی کوشک هستند. معادن غنی اورانیوم نیز در اواخر دهه ۸۰ در منطقه ساغند اردکان کشف شده‌است.جمعیت استان یزد در سرشماری سال ۱۳۸۵ حدود ۹۵۸٬۳۲۳ نفر ثبت شده‌است.

برق استان یزد توسط شرکت برق منطقه‌ای یزد که از سال ۱۳۶۸ تاسیس گردیده‌است تامین می‌شود. این شرکت با فروش بیش از ۵۲ درصد از فروش کل خود در سال به مشترکین صنعتی (بالغ بر ۳ میلیارد کیلووات ساعت انرژی در سال ۸۵) سهم مهمی از صنعت استان را تشکیل می‌دهد.

پیک برق استان در سال ۹۱ حدود ۹۳۰ مگاوات بوده که حدود ۵۵ درصد از این میزان مربوط به صنایع فولاد است. در اواخر بهار ۱۳۹۲، توان نامی نیروگاه‌های نصب‌شده در این استان ۱۴۲۰ مگاوات اعلام شده است.

تاریخ و فرهنگ

استان یزد از سرزمین‌های تاریخی است که در میان ایالتهای قدیمی و بزرگ پارس، اصفهان، کرمان و خراسان قرار داشته‌است. آبادی نشینی در این منطقه از قدمت طولانی برخوردار است. این سرزمین از گذرگاههای مهم در ادوار تاریخی محسوب می‌شده‌است. این ناحیه در دوره هخامنشیان از راههای معتبر موسسه‌های راهداری، مراکز پستی و چاپاری برخوردار بوده‌است. راهداری در یزد قدیم چنان اهمیتی داشت که خاندان آل مظفر از منصب راهداری ناحیه میبد به پادشاهی رسیدند. با این‌همه این استان از درگیری‌ها و جنگ‌های تاریخ کشور ایران تا حدودی ایمنی داشته‌است. سخت‌گذر بودن راه‌ها به همراه محدودیت منابع آبی مانع عمده تسخیر این منطقه توسط بعضی از حکومتهای بزرگ و کوچک حاشیه و پیرامون این منطقه در طول تاریخ بوده‌است.

وجود آثاری از مهر و آناهیتا، ایساتیس و هخامنشی و زندان اسکندر و برج و بارو و کهن درهای بزرگ و عظیم و پناهگاههای متعدد و موبدان و سران ساسانی و ابنیه و یادگارهای بعد از اسلام نظیر مساجد و امامزاده‌ها و مزارها نشانگر فرهنگ و تمدن قبل و بعد از دوره اسلامی بوده‌است.

مردم

در نظرسنجی که شرکت پژوهشگران خبره پارس به سفارش شورای فرهنگ عمومی در سال ۸۹ انجام داد و براساس یک بررسی میدانی و یک جامعه آماری از میان ساکنان ۲۸۸ شهر و حدود ۱۴۰۰ روستای سراسر کشور، درصد اقوامی که در این نظر سنجی نمونه گیری شد در استان یزد به قرار زیر بود: ۹۸٫۶ فارس (۱۰۰% مرد، ۹۷٫۱% زن)، ۰٫۵ عرب (۱% زن)، ۰٫۹ بدون‌جواب بودند.

اماکن دیدنی استان یزد

مسجد امیرالمومنین زارچ – دخمه زرتشتیان زارچ – آتشکده اله آباد زارچ – قنات زارچ (طولانی ترین قنات جهان) – گنبد عالی (ابرکوه) – آتشکده زرتشتیان یزد – منارجنبان خرانق – امامزاده سید هاشم شریف اباد اردکان – نارین قلعه میبد – برج کبوتر خانه میببد – کاروانسرای شاه عباسی میبد – یخچال میبد – آسیاب دوسنگی میبد – امامزاده خدیجه خاتون میبد – مقبره سیدرکن الدین – مقبره سید شمس الدین – آب انبار شش بادگیر – میدان امیر چخماق – پیر سبز چک چک اردکان – خانهٔ لاری‌ها — رباط ساغند اردکان – زندان اسکندر -سرو کهن ابرکوه – غار چهار طاقی – قلعهٔ مروست.

مسجد جامع کبیر یزد -مسجد ریگ مجومرد(قرن هشتم این مسجد تا سال ۱۳۶۹ شمسی در زیر شن مدفون بود و در آنسال کشف شد) -مجموعه باغ وزیر حجت آباد مسجد شاه ولی – میدان و حمام خان – باغ دولت آباد – مسجد فهرج. امام زاده عبدالله بافق بقعه قاضی میر جعفر بافق تپه های شن روان صادق آباد بافق خانه وحشی بافقی مسجد جامع بافق ارگ عبدالرضا خان بافقی قلعه باقر آباد و صادق آباد بافق

همچنین از مناطق خوش آب وهوای استان مهریز، تفت، ده بالا، طزرجان و غربال‌بیز هستند.


برج کبوترخانه میبد


مسجد جامع کبیر یزد


امامزاده خدیجه خاتون میبد

 

شهرستان‌ها

یزد

بافق

میبد

صدوق

بهاباد (جدا شده از شهرستان بافق)

تفت

ابرکوه (جدا شده از استان فارس – شهرستان اباده)

مهریز

خاتم (جدا شده از استان های کرمان – شهرستان شهربابک واستان فارس- شهرستان های نیریز و اباده)

اردکان

 

آوا Ava

موتورسیکت آوا مونتاژ شرکت ایران دوچرخ می باشد. برخی معتقدند این موتورسیکلت مشابه موتورسیکلت Jianshe شرکت یاماها می باشد. حتی روی انجین موتور هم آرم یاماها دیده میشود.

شرکت ایران دوچرخ در سال ۱۳۴۹ به منظور تولید انواع دوچرخه و موتورسیکلت گازی و دنده ای با همکاری فنی و تجاری شرکت های مشهور و بزرگ چون پژو فرانسه و یاماها موتور ژاپن تاسیس گردید
عملیات ساختمانی و تاسیساتی و نصب ماشین آلات حدود ۲ سال بطول انجامید و شرکت از سال ۱۳۵۱ عملا بهره برداری از کارخانجات خود را در شهر صنعتی البرز واقع در نزدیکی قزوین آغاز نمود . کارخانجات شرکت در زمینی به مساحت ۲۵۰۰۰ متر مربع واقع گردیده که بر روی آن مجموعا ۱۴۵۰۰ متر مربع سالن و ساختمان های اداری و خدماتی احداث شده است و امروزه با داشتن پرسنل مجرب و متخصص و ظرفیت سالانه ۱۲۵۰۰۰ دستگاه انواع موتورسیکلت و ۲۰۴۰۰۰ دستگاه انواع دوچرخه ، یکی از بزرگترین کارخانجات تولید دوچرخه و موتور سیکلت در ایران و یکی از مهمترین صادرکنندگان موتورسیکلت به کشورهای همسایه مانند افغانستان ، عراق و پاکستان می باشد . شرکت ایران دوچرخ ( IRDOCO ) باداشتن واحد تحقیقاتی ( R & D ) و با استفاده از سیستم های کامپیوتری ، واحدهایی از قبیل بخش رنگ ، آبکاری ، آزمایشگاه فیزیک و شیمی و سه خط مونتاژ ، عملیات تولید انواع موتورسیکلت و دوچرخه را انجام می دهد.

قطعات برقی آوا در یزد

لوازم تزئینی آوا در یزد

لوازم ظاهری آوا در یزد

لوازم فنی و موتوری آوا در یزد

لوازم استوک آوا در یزد

کیلومتر آوا در یزد

باطری آوا در یزد

روغن موتور آوا در یزد

شمع آوا در یزد

زین آوا در یزد

بوق آوا در یزد

باک آوا در یزد

دزدگیر آوا در یزد

لنت ترمز آوا در یزد

لاستیک آوا در یزد

سیم کشی آوا در یزد

راهنما آوا در یزد

بوبین آوا در یزد

ذغال چراغ جلو آوا در یزد

ترانزیستور آوا در یزد

اتومات استارت آوا در یزد

ست سوییچ استارت آوا در یزد

سیم کیلومتر آوا در یزد

گیربکس آوا در یزد

چراغ جلو آوا در یزد

خطر عقب آوا در یزد

سیم رابط آوا در یزد

لامپ آوا در یزد

برچسب آوا در یزد

هدلایت آوا در یزد

فرمان آوا در یزد

پدال آوا در یزد

فلاپ آوا در یزد

کاور آوا در یزد

آینه آوا در یزد

کتی کلاچ آوا در یزد

گارد عقب آوا در یزد

براکت آوا در یزد

جاپایی آوا در یزد

سوییچ آوا در یزد

بلوری آوا در یزد

گلگیر آوا در یزد

صفحه کلاچ آوا در یزد

قاب کیلومتر آوا در یزد

شیشه خطر آوا در یزد

لاستیک سر دسته آوا در یزد

شیشه کیلومتر آوا در یزد

قاب اگزوز آوا در یزد

کتی ترمز آوا در یزد

رینگ آوا در یزد

جک بغل آوا در یزد

آرم موتور آوا در یزد

فن آوا در یزد

درب باک آوا در یزد

شل گیر آوا در یزد

پایه تابلو جلو آوا در یزد

قطعات کاربرات آوا در یزد

رینگ پیستون آوا در یزد

لاستیک گیت آوا در یزد

سوپاپ آوا در یزد

واشر سر و ته سیلندر آوا در یزد

سنسور آوا در یزد

فیتر روغن آوا در یزد

دنده سر استارت آوا در یزد

سوپاپ آوا در یزد

سیم گاز آوا در یزد

کاربراتور آوا در یزد

پمپ ترمز آوا در یزد

دنده عقب آوا در یزد

میل چرخ جلو آوا در یزد

دیسک ترمز آوا در یزد

هندل آوا در یزد

چهارشاخ کلاچ آوا در یزد

زنجیر تایم آوا در یزد

شفت هندل آوا در یزد

سیم ساسات آوا در یزد

شاتون آوا در یزد

واشربندی آوا در یزد

سوزن شناور آوا در یزد

فنر کمک جلو آوا در یزد

توپی عقب آوا در یزد

سیم پره آوا در یزد

اگزوز آوا در یزد

بوش توپی آوا در یزد

کاسه نمد آوا در یزد

لوازم یدکی و قطعات موتورسیکلت آوا را از قطعه سیکلت بخواهید

 

 

 

 

 

۰۲۱۲۲۴۹۸۵۲۶ – ۰۹۳۹۱۹۰۱۴۶۵