logo 2
01
نوامبر

موتورسیکلت برقی برای کار در مزرعه

به گزارش موتورسیکلت نیوز به نقل از نیو اطلس، «Volcon Grunt» یک موتورسیکلت آفرود با چرخ‌های پهن است که برد باتری‌ آن به ۱۶۱کیلومتر می‌رسد. استارتاپ سازنده گفته است که به‌زودی یک جفت چرخ دیگر در کنار چرخ‌های این موتورسیکلت برقی قرار می‌دهد تا از آن یک وسیله نقلیه سرگرم‌کننده نیز بسازد.

Grunt به‌نظر خیلی ساده می‌آید. یک موتور میان رده که حداکثر ۵۰اسب‌بخار نیرو تولید می‌کند تا این موتورسیکلت حداکثر سرعتی درحدود ۹۶کیلومتر در ساعت داشته باشد.

این وسیله نقلیه برای حرکت در جاده‌های خاکی بسیار مناسب است. این موتورسیکلت برقی دارای چراغ جلو، چراغ ترمز، زین و مجموعه‌ای از سیستم تعلیق کاملاً یکنواخت است. لاستیک‌ها بسیار بزرگ و ضخیم هستند و به وضوح به نرم‌تر شدن وسیله نقلیه کمک می‌کنند.

Volcon می‌گوید که با یک شارژ کامل، این موتورسیکلت، ۱۰۰مایل (حدود ۱۶۱کیلومتر) کار می‌کند و اگر بخواهید آن را روشن نگه دارید، باتری‌اش قابل تعویض است. موتورسیکلت Grunt به اندازه کافی ضد‌آب است که می‌تواند به‌طور کامل در یک رودخانه غوطه‌ور شود.

بیشتر از آنکه یک وسیله نقلیه سرگرم‌کننده باشد، از آن می‌شود به‌عنوان یک دوچرخه کشاورزی یاد کرد. به همین دلیل احتمالاً می‌شود اینگونه برداشت کرد که این وسیله نقلیه برای کار بسیار ایده‌آل باشد. قیمت‌گذاری «Volcon Grunt» از ۵۹۹۵دلار شروع می‌شود و تحویل آن نیز در سال۲۰۲۱آغاز خواهد شد.

مشخص نیست آپشن‌های بالاتر برای افزایش این رقم چه گزینه‌هایی هستند. این مطمئنا بسیار گران‌تر از یک موتورسیکلت ۲۰۰سی‌سی تک‌سیلندر مزرعه‌ای است، اما از طرف دیگر، احتمالا بیشتر کارهای روزانه یک مزرعه را با یک‌بار شارژ کامل پوشش می‌دهد و هرگز به سوخت فسیلی نیاز ندارد؛ ضمن اینکه داستان تعمیر و نگهداری را نیز تاحدود بسیار زیادی مرتفع می‌کند و بنابراین شاید بشود از آن یک عمر استفاده کرد.

برنامه بعدی این استارتاپ درخصوص تولید وسایل نقلیه برقی، ساخت نمونه اسپرت «Volcon Grunt» است. با این حال، قرار نیست این موتورسیکلت کارایی خود را از دست بدهد و در نمونه مدنظر، این وسیله نقلیه همچنان یک موتورسیکلت کشاورزی باقی خواهد ماند. این مدل با ۴۵۰اسب‌بخار تولید قدرت، حداکثر سرعتی بالغ بر ۱۲۹کیلومتر در ساعت خواهد داشت.

منبع خبر : همشهری

لوازم جانبی موتورسیکلت را از قطعه سیکلت بخواهید