logo 2
10
نوامبر

قطعات آوا در بوشهر| لوازم یدکی آوا در بوشهر

لوازم یدکی آوا در بوشهر| قطعات آوا در بوشهر

بوشهر در گذر زمان از جمله مناطقی بوده است که همیشه مورد نظر پادشاهان ایران بوده است، این استان بدلیل موقعیت ژئوپولتیک و استراتژیک خود همیشه به عنوان یکی از مهمترین مناطق بندری ایران بوده است. سابقه سکونت در استان بوشهر به عهد عیلامی ها و تمدن بین النهرین بر می گردد. در اوایل هزاره دوم قبل از میلاد سلسله عیلامیان بر مناطقی از ایران از جمله بوشهر حکمفرمایی می کرد و در زمان اردشیر بابکان شهر رام اردشیر در دو فرسنگی شهر بوشهر بنا نهاده شد که خرابه های آن هم اکنون بنام ریشهر معروف است.

در زمان ساسانیان شهر بندری سیراف در نزدیکی کنگان به عنوان یکی از مهمترین بنادر تجاری ایرانِ آن دوران به شمار می رفته است. کشتیرانی و بازرگانی در سیراف آنچنان رونق داشته است که بازرگانان این سامان، با چین تجارت داشته و کشتیرانان سیرافی به اسپانیا و انگلستان نیز سفر داشته اند.

در مورد بندر بوشهر نیز باید گفت که دیرینه‌گی بافت تاریخی بوشهر، به دوره حکومت نادرشاه افشار بر می‌گردد که در آن هنگام با تأسیس پایگاه دریایی نادرشاه در خور شرقی بوشهر موسوم به خور نادری، بندر بوشهر از یک‌ روستای کوچک ماهیگیری به یک بندر مهم تبدیل گردید. «مادام دیولافوا» در سفر اول خود به بوشهر به کشتی‌هایی اشاره می‌کند که به احتمال قوی بازمانده کشتی‌های نادرشاه‌ بوده‌اند. ازآن تاریخ رونق و آبادانی آن ادامه یافت و در دوره زندیه به دلیل نزدیکی به پایتخت ایران در شیراز اهمیت این بندر دو چندان شد.

درسال ۱۲۵۴ انگلیسی‌ها به بهانه محاصره هرات توسط سپاه محمدشاه قاجار، شهر بوشهر و جزیره خارگ را به اشغال خود درآوردند که با مقاومت آیت الله شیخ حسن آل عصفور رو به رو شدند. با وقوع جنگ جهانی اول بوشهر بار دیگر شاهد جنگ و خونریزی شد و مردم این دیار با قامتی افراشته و به رهبری شهید رئیسعلی دلواری، شهید غضنفرالسلطنه برازجانی و زایرخضرخان دشتی و… سالها با استعمارگران نبرد کرده و جلوی پیشرفت آنها را گرفتند.

موقعیت جغرافیایی استان

استان بوشهر در جنوب غربی کشور و در فاصله ۲۷ درجه و ۱۷ دقیقه تا ۳۰ درجه و ۱۷ دقیقه عرض جغرافیایی و ۵۰ دقیقه و ۸ دقیقه تا ۲۵ درجه و ۵۸ دقیقه طول جغرافیایی واقع گردیده است. این استان از شمال به استان خوزستان و کهکیلویه و بویراحمد، از جنوب به خلیج فارس و استان هرمزگان و از شرق به استان فارس و غرب نیز به خلیج فارس محدود می شود.

بر اساس آخرین تقسیمات سیاسی کشور، استان بوشهر مشتمل بر ۱۰ شهرستان، ۱۷ بخش، ۱۳ شهر، ۳۶ دهستان و ۷۰۶ آبادی دارای سکنه است. شهرستانهای استان بوشهر عبارتند از: بوشهر، تنگستان، دشتستان، دشتی، دیر، دیلم، کنگان، عسلویه، جم  و گناوه.

استان بوشهر با ۵۶۷/۲۳۱۶۷ کیلومتر مربع وسعت، در حدود ۱٫۴ درصد مساحت کل کشور را به خود اختصاص داده است. شهرستان دشتستان با ۶۳۶۶٫۲۴۸ کیلومتر مربع وسعت به عنوان بزرگترین شهرستان استان و بوشهر با ۱۴۱۴٫۹۴۹ کیلومتر مربع وسعت به عنوان کوچکترین شهرستان استان محسوب می شوند. ضمناً استان بوشهر بابیش از ۶۲۵ کیلومتر مرز مشترک با خلیج فارس بیشترین مرز مشترک آبی کشور با خلیج فارس راداراست.

آب و هوای استان

استان بوشهر در مجموع دارای اقلیمی گرم است که در بخش‌های ساحلی به صورت گرم و مرطوب و در بخش‌های داخلی استان به صورت گرم و خشک می‌باشد. استان بوشهر از استان های کم باران کشور است و مهمترین سیستم‌های موثر بر آن در فصل زمستان کم فشارهای مدیترانه‌ای و سودانی است و پرفشارهای شمالی، شمال غربی و سایر مراکز پرفشار نیز در طول فصل‌های سرد سال به گونه‌ای تعدیل یافته بر این استان تاثیر می‌گذارند.

در فصول گرم سال، کم فشار حرارتی مستقر بر روی صحرای عربستان، آفریقا و کویر ایران بر استان بوشهر تاثیر گذاشته و موجب افزایش دمای آن می‌شوند. در ماه های گرم سال، به ویژه در تابستان مرکز کم فشار هند یا مونسون نیز بصورت محدود و مقطعی بر استان بوشهر تاثیر می‌گذارد.

در فصل زمستان سیکلون‌های مدیترانه‌ای در مسیر حرکت خود در فلات ایران، استان بوشهر را نیز تحت پوشش قرار داده و بارندگی های کم و بیش ملایم و مداومی را در آن بوجود می‌آورند.

وضعیت فعلی اقتصاد استان بوشهر

 استان بوشهر به دلیل همجواری با خلیج فارس دارای موقعیت بسیار خاص و استراتژیکی در کشور می باشد. در هر گوشه از استان، نعمات خداوندی بسیار، به وفور یافت می شود. این استان با داشتن بیشترین مرز آبی با خلیج فارس (حدود ۷۱۲کیلومتر) زمینه استفاده از دریا را به هر نوع در خود داراست. وجود پالایشگاه گاز کنگان (جم)، با تولید روزانه بیش از ۸۰ میلیون متر مکعب، جزیره خارگ عنوان بزرگترین پایانه صادرات نفت خاورمیانه و در کنار آن وجود مجتمع پتروشیمی خارگ با تولید روزانه بیش از ۶۰۰ تن گوگرد و ۵ تا ۶ هزار تن انواع هیدرو کربونها، از دیگر قابلیتهای این استان می باشد. وجود میدان گازی پارس جنوبی به عنوان بزرگترین مخزن یکپارچه گاز جهان، با ۴۵۰ تریلیون فوت مکعب، ۸/۶ % ذخائر گازی جهان و ۳۳% کل ذخائر گازی ایران را به خود اختصاص داده که بهره برداری از این میدان، تحولی عظیم در صنعت گاز و پتروشیمی و صنایع جانبی، در کشور به وجود آورده و به همین علت، توجه همه جهانیان را به خود معطوف ساخته است. نیروگاه اتمی بوشهر نیز بعنوان یک پروژه مهم ملی محسوب گردیده که این مهم باعث مطرح شدن استان بوشهر در تمامی محافل اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و … در سطح جهان شده است.

علاوه بر آن استان بوشهر در زمینه های کشاورزی نیز فعال بوده و با دارا بودن بیش از ۶ میلیون اصله نخل سالانه بیش از ۱۳۰ هزار تن خرما تولید می کند. در زمینه تولید و پرورش میگو نیز ۶۰% کل میگوی کشور در این استان پرورش یافته که از مرغوبترین انواع میگو در جهان بشمار می رود و به اکثر کشورهای جهان صادر می شود. وجود صدها معدن طبیعی در این استان باعث شده که توجه سرمایه گذاران را به بهره برداری از این معادن خصوصا سیمان جلب کند. هم اکنون چندین پروژه کارخانه سیمان به دلیل وجود مواد اولیه این محصول دراستان در دست اجرا و یا در مرحله تولید قرار گرفته است. دسترسی آسان به دریا باعث شده ده ها بندر صیادی و تجاری کوچک و بزرگ در استان فعالانه در توسعه اقتصادی کشور نقش به سزائی داشته باشند.

 به همین دلیل است که استان بوشهر، پایتخت اقتصادی ایران، نگین درخشان و افتخار جمهوری اسلامی ایران در توسعه اقتصادی و جذب سرمایه های خارجی است.

 • آوا Ava

  موتورسیکت آوا مونتاژ شرکت ایران دوچرخ می باشد. برخی معتقدند این موتورسیکلت مشابه موتورسیکلت Jianshe شرکت یاماها می باشد. حتی روی انجین موتور هم آرم یاماها دیده میشود.

  شرکت ایران دوچرخ در سال ۱۳۴۹ به منظور تولید انواع دوچرخه و موتورسیکلت گازی و دنده ای با همکاری فنی و تجاری شرکت های مشهور و بزرگ چون پژو فرانسه و یاماها موتور ژاپن تاسیس گردید
  عملیات ساختمانی و تاسیساتی و نصب ماشین آلات حدود ۲ سال بطول انجامید و شرکت از سال ۱۳۵۱ عملا بهره برداری از کارخانجات خود را در شهر صنعتی البرز واقع در نزدیکی قزوین آغاز نمود . کارخانجات شرکت در زمینی به مساحت ۲۵۰۰۰ متر مربع واقع گردیده که بر روی آن مجموعا ۱۴۵۰۰ متر مربع سالن و ساختمان های اداری و خدماتی احداث شده است و امروزه با داشتن پرسنل مجرب و متخصص و ظرفیت سالانه ۱۲۵۰۰۰ دستگاه انواع موتورسیکلت و ۲۰۴۰۰۰ دستگاه انواع دوچرخه ، یکی از بزرگترین کارخانجات تولید دوچرخه و موتور سیکلت در ایران و یکی از مهمترین صادرکنندگان موتورسیکلت به کشورهای همسایه مانند افغانستان ، عراق و پاکستان می باشد . شرکت ایران دوچرخ ( IRDOCO ) باداشتن واحد تحقیقاتی ( R & D ) و با استفاده از سیستم های کامپیوتری ، واحدهایی از قبیل بخش رنگ ، آبکاری ، آزمایشگاه فیزیک و شیمی و سه خط مونتاژ ، عملیات تولید انواع موتورسیکلت و دوچرخه را انجام می دهد.

  قطعات برقی آوا در بوشهر

  لوازم تزئینی آوا در بوشهر

  لوازم ظاهری آوا در بوشهر

  لوازم فنی و موتوری آوا در بوشهر

  لوازم استوک آوا در بوشهر

  کیلومتر آوا در بوشهر

  باطری آوا در بوشهر

  روغن موتور آوا در بوشهر

  شمع آوا در بوشهر

  زین آوا در بوشهر

  بوق آوا در بوشهر

  باک آوا در بوشهر

  دزدگیر آوا در بوشهر

  لنت ترمز آوا در بوشهر

  لاستیک آوا در بوشهر

  سیم کشی آوا در بوشهر

  راهنما آوا در بوشهر

  بوبین آوا در بوشهر

  ذغال چراغ جلو آوا در بوشهر

  ترانزیستور آوا در بوشهر

  اتومات استارت آوا در بوشهر

  ست سوییچ استارت آوا در بوشهر

  سیم کیلومتر آوا در بوشهر

  گیربکس آوا در بوشهر

  چراغ جلو آوا در بوشهر

  خطر عقب آوا در بوشهر

  سیم رابط آوا در بوشهر

  لامپ آوا در بوشهر

  برچسب آوا در بوشهر

  هدلایت آوا در بوشهر

  فرمان آوا در بوشهر

  پدال آوا در بوشهر

  فلاپ آوا در بوشهر

  کاور آوا در بوشهر

  آینه آوا در بوشهر

  کتی کلاچ آوا در بوشهر

  گارد عقب آوا در بوشهر

  براکت آوا در بوشهر

  جاپایی آوا در بوشهر

  سوییچ آوا در بوشهر

  بلوری آوا در بوشهر

  گلگیر آوا در بوشهر

  صفحه کلاچ آوا در بوشهر

  قاب کیلومتر آوا در بوشهر

  شیشه خطر آوا در بوشهر

  لاستیک سر دسته آوا در بوشهر

  شیشه کیلومتر آوا در بوشهر

  قاب اگزوز آوا در بوشهر

  کتی ترمز آوا در بوشهر

  رینگ آوا در بوشهر

  جک بغل آوا در بوشهر

  آرم موتور آوا در بوشهر

  فن آوا در بوشهر

  درب باک آوا در بوشهر

  شل گیر آوا در بوشهر

  پایه تابلو جلو آوا در بوشهر

  قطعات کاربرات آوا در بوشهر

  رینگ پیستون آوا در بوشهر

  لاستیک گیت آوا در بوشهر

  سوپاپ آوا در بوشهر

  واشر سر و ته سیلندر آوا در بوشهر

  سنسور آوا در بوشهر

  فیتر روغن آوا در بوشهر

  دنده سر استارت آوا در بوشهر

  سوپاپ آوا در بوشهر

  سیم گاز آوا در بوشهر

  کاربراتور آوا در بوشهر

  پمپ ترمز آوا در بوشهر

  دنده عقب آوا در بوشهر

  میل چرخ جلو آوا در بوشهر

  دیسک ترمز آوا در بوشهر

  هندل آوا در بوشهر

  چهارشاخ کلاچ آوا در بوشهر

  زنجیر تایم آوا در بوشهر

  شفت هندل آوا در بوشهر

  سیم ساسات آوا در بوشهر

  شاتون آوا در بوشهر

  واشربندی آوا در بوشهر

  سوزن شناور آوا در بوشهر

  فنر کمک جلو آوا در بوشهر

  توپی عقب آوا در بوشهر

  سیم پره آوا در بوشهر

  اگزوز آوا در بوشهر

  بوش توپی آوا در بوشهر

  کاسه نمد آوا در بوشهر

  لوازم یدکی و قطعات موتورسیکلت آوا را از قطعه سیکلت بخواهید

  ۰۲۱۲۲۴۹۸۵۲۶ – ۰۹۳۹۱۹۰۱۴۶۵

 •