logo 2
22
نوامبر

قطعات KTM در مشهد | لوازم یدکی کی تی ام در مشهد

لوازم یدکی KTM در گمرک مشهد قطعات کی تی ام در مشهد 

استان خراسان رضوی را بهتر بشناسیم

استان خراسان رضوی پنجمین استان بزرگ کشور بوده و به خاطر وجود حرم مطهر امام رضا از ارزش ویژه‌ای برخوردار است.

جاذبه های گردشگری مشهد؛ از حرم تاریخی امام رضا (ع) تا پارک ها و باغ ها
آرامگاه خیام، محبوب ترین جاذبه گردشگری نیشابور
گراب؛ چشمه ای شفابخش در قلب خراسان
خراسان رضوی یکی از استان‌های خراسان در شمال شرقی ایران است. در سال ۱۳۸۳ بنا به تصویب مجلس شورای اسلامی استان خراسان به سه استان مجزا تقسیم شد و استان خراسان رضوی با مرکزیت مشهد تشکیل یافت. شهرستان‌های مشهد، نیشابور، سبزوار، تربت حیدریه، قوچان و کاشمر از شهرستان‌های مهم استان هستند. به طور کلی خراسان رضوی شامل ۲۸ شهرستان، ۷۰ بخش و ۱۶۴ دهستان است.

اقتصاد استان وابسته به نفت است، اما در سال‌های اخیر، استان در بخش صنعت پیشرفت چشمگیری داشته است. ذخیره‌های زغال سنگ، مس، روی، آهن، منگنز، خاک نسوز، منیزیت، گل سفید، سنگ‌های ساختمان، مانند مرمریت، تراورتن، سنگ آهن و گچ، در استان وجود دارد. ذخایر بزرگ اورانیوم، رادیوم و توریم در این استان موجود است که از نظر تامین انرژی، ارزش اقتصادی بالایی دارند. همچنین درآمد این استان از راه کشاورزی، دامپروری و صنایع دستی نیز تامین می‌شود.

شاندیز

وجه تسمیه
کلمه «خراسان» از دو قسمت «خور» به معنای خورشید و «آسان» به معنی آمدن تشکیل شده است: یعنی جایی که خورشید از آن بر می‌آید. پسوند رضوی آن هم به وجود بارگاه مقدس حضرت رضا در این استان برمی‌گردد.

تاریخچه
سلسله‌ها و دولت‌های بسیاری در طول تاریخ در قلمرو این استان به وجود آمده و از بین رفته‌اند. از نظر جغرافی‌دانان باستان ایران به ۸ بخش قسمت می‌شود که در میان این تقسیم‌بندی خراسان بزرگ شکوفاترین و بزرگ‌ترین قلمرو محسوب می‌شده است.

خراسان در دوران فتوحات مسلمانان در ایران چهار بخش بوده و هر بخش به اسم شهر بزرگ خود یعنی نیشابور، مرو، هرات و بلخ نامیده شدند. تعدادی ادوات و دست‌افزارهای سنگی با قدمت تخمینی ۸۰۰ هزار سال قبل، متعلق به دوران پارینه سنگی قدیم، از قدیمی‌ترین آثار حیات انسانی در ایران بوده که در بستر رودخانه کشف رود مشهد به چشم می‌خورد.

مسجد گوهرشاد

ورود اقوام آریایی در آغاز هزاره اول قبل از میلاد به فلات ایران، زمینه‌ساز مهم‌ترین مقطع تاریخ خراسان در سرآغاز دوران تاریخی ایران است. آریایی‌های تازه وارد به وسیله خراسان به طرف مرکز ایران رهسپار شده و بسیاری آز آنان در خراسان و سیستان ساکن شدند. شاید به همین علت در دو کتاب اوستا و شاهنامه فردوسی به رخ دادن عمده حوادث آغاز تاریخ ایرانیان در مشرق ایران و در واقع در خراسان بزرگ اشاره شده است.

استان خراسان رضوی زیرمجموعه کوچکی از خراسان تاریخی است. منطقه‌ای است که در گذشته دارای نواحی بسیار گسترده و قلمرویی یکپارچه بوده است. اما امروزه سه استان خراسان رضوی، شمالی و جنوبی و قسمت‌هایی از استان‌های دیگر در ایران، بخشی از این خراسان بزرگ بوده و بخش‌های بزرگ‌تری از آن در کشور افغانستان و جمهوری‌های شمال و شمال شرق ایران واقع شده است. قسمتی از تمدن بشری در خراسان بزرگ به وجود آمده و در دوران‌های کهن و پیش از اسلام و در دوران تمدن اسلامی دارای مردمان باهوش و تلاش‌گر بوده که مهم‌ترین نقش را در پیدایش و گسترش دانش و فرهنگ و پدیدآوردن عناصر تمدنی داشتند.

جغرافیا و اقلیم
خراسان رضوی در شمال شرقی ایران بین ۵۶ درجه و ۱۹ دقیقه تا ۶۱ درجه و ۱۶ دقیقه طول شرقی و ۳۳ درجه و ۵۲ دقیقه تا ۳۷ درجه و ۴۲ دقیقه عرض جغرافیایی شمالی واقع شده است. همسایگان این استان از شمال کشور ترکمنستان، از شرق افغانستان، از غرب و شمال غربی استان‌های خراسان شمالی، سمنان و یزد و از جنوب و جنوب غربی استان‌های خراسان جنوبی و یزد هستند.

خراسان رضوی

این استان با مساحت ۱۱۸٬۸۵۴ کیلومتر مربع ۷٪ کل مساحت ایران را شامل می‌شود. مناطق کوهستانی ۴۹٫۲٪ سطح استان و دشت‌ها ۵۰٫۸٪ آن را دربر می‌گیرد.. این استان از چهار حوزه آبریز اترک، قره‌قوم، کویر مرکزی و شرق ایران تشکیل یافته است.

قله بینالود با ارتفاع ۳۶۱۵ متر به عنوان بلندترین نقطه استان و دشت سرخس با ارتفاع ۲۹۹ متر پست‌ترین نقطه استان است.

خراسان رضوی در ناحیه معتدل شمالی قرار گرفته و از آب و هوای متغیری برخوردار است. به طور کلی این استان از شمال به طرف جنوب با افزایش دما و کاهش میزان بارش سالیانه مواجه است.

طرقبه

مناطق قوچان و نواحی جنوبی بینالود، ارتفاعات کپه داغ-هزار مسجد و قسمتی از شهرستان مشهد از آب و هوای سرد کوهستانی برخوردار هستند. نواحی کوه پایه‌ای استان دارای آب و هوای نیمه بیابانی ملایم (کوه پایه‌ای) است. آب و هوای گرم و خشک نیز در برخی شهرستان‌های جنوبی استان حاکم است.

خراسان رضوی

مردم‌شناسی
در این استان مردمانی با تابعیت افغانستان، تابعیت عراق و از توابع دیگر کشورها زندگی می‌کنند. براین اساس ۳٫۶ درصد ساکنان استان را اقوام غیر ایرانی تشکیل می‌دهد. مردم این استان به زبان‌های فارسی، عربی، ترکی، ترکمنی، کردی و کرمانجی صحبت می‌کنند.

در شهرهای قوچان، درگز، نیشابور و کلات علاوه بر فارسی زبانان، کردهای خراسان و ترک‌های خراسان با مذهب شیعه و سنی ساکن بوده و به زبان‌های ترکی خراسانی و کردی کرمانجی سخن می‌گویند.

در شهرهای سرخس، تربت جام و مشهد سیستانی‌ها و بلوچ‌های مسلمان زندگی می‌کنند. عرب‌ها در جنوب خراسان رضوی و در شمالی‌ترین قسمت استان نیز ترکمن‌ها سکونت دارند.

به طور کلی عواملی مثل جنسیت، شرایط جغرافیایی، سن، موقعیت اجتماعی، شرایط تاریخی و اعتقادات و آداب و رسوم، در فرم پوشاک تأثیر می‌گذارد. درخراسانی طوایف مختلفی وجود دارد که به همین خاطر پوشاک خراسانی‌ها از تنوع برخوردار است، به طور کلی پوشاک این منطقه را می‌‌توان به بخش‌های زیر تقسیم کرد:

پوشاک نواحی مرزی مثل تربت جام، تایباد، باخرز و خواف
پوشاک مهاجرین ساکن در استان، مانند ترکمن‌ها، بلوچ‌ها و عرب‌ها
پوشاک ساکنین مناطق کویری و جنوبی استان، مثل شهرهای نیشابور، تربت حیدریه، سبزوار، کاشمر، گناباد و قاین
عمامه یا دستار کمترین پوشش برای یک مرد خراسانی است. در بین مردان خراسانی عمامه یک سربند رایج است که به شکل محدود و در رنگ‌های مختلف بر سر گذاشته می‌شود. نیمه مسن‌ها از عمامه سیاه دم‌دار، افراد حج رفته از عمامه زرد رنگ، افراد کربلا رفته از دستار شیر و شکری یا قهوه‌ای استفاده می‌کنند. بقیه مردم هم از دستار سپید و کرکی استفاده می‌کنند.

زنان کرد شمال خراسان بر روی لباس‌ها و سر و گردن و دست‌های خود از تزیینات زیادی استفاده می‌کنند که می‌توان به خرمهره‌ها بر روی سربند و یا لبه‌های جیب، آویزهای نقره و طلا بر بناگوش، پیشانی بندهای مختلف، دستبندهای متنوع از انواع عقیق و کهربا و نقره سیــنه ریزهای گوناگون و قاب‌های دعا و سکه‌های فراوان بر روی جلیقه‌های رنگی اشاره کرد. پوشاک بانوان این ناحیه از هشت قسمت کومخ، جوراب، شلیته، پیراهن، جلیقه، روسری، چادر و سربند تشکیل می‌شود.

مردان شمال خراسان نیز دارای پوشاک کمی متفاوت از سه ناحیه کردنشین کردستان، کرمانشاه و آذربایجان غربی دارند.

پوشاک سنتی خراسان رضوی

سوغات و صنایع دستی
زعفران، زرشک، قالی‌بافی، فیروزه تراشی و پوستین دوزی از مهم‌ترین سوغات و صنایع دستی خراسان رضوی است.

زعفران

دیدنی‌ها
حرم امام رضا در مشهد، مقبره فردوسی در مشهد، مجموعه کوهسنگی مشهد، بازار رضای مشهد، مسجد گوهرشاد مشهد، آرامگاه حاج ملا هادی سبزواری در سبزوار، قنات قصبه در گناباد، مقبره خیام در نیشابور، مقبره عطار در نیشابور، مقبره کمال‌الملک در نیشابور، شهر ییلاقی طرقبه، شهر ییلاقی شاندیز از دیدنی‌های معروف این استان هستند.

کی‌ تی‌ ام KTM

کمپانی کی تی ام که یکی از معروف‌ترین برندهای سازنده موتورسیکلت در دنیاست، تولید موتورهای خیابانی را در دستور کار خود قرار داده است.

برند کی‌تی‌ام در دنیا با موتورسیکلت‌های مدل تریل معروف شده و بخش اعظم اعتبار خودش را مدیون این سبد محصولات است زیرا این کمپانی در این تیپ محصولات واقعاً بی‌نقص و کم‌نظیر عمل می‌کند.

کویر موتور نمایندگی رسمی کی‌تی‌ام اتریش در ایران است و مشخصاً این موتور را مستقیماً از اتریش به‌صورت CBU وارد می‌کند.

برخی مدلهای  کی‌ تی‌ ام KTM در بازار ایران :کی تی ام ۱۱۹۰ KTM RC8 R آر سی بیکی تی ام RC KTM RC 200کی تی ام R 1290 KTM Duke Super  آر سوپرکی تی ام Duke 200 KTM دوککی تی ام RC 250 ABS KTM آر سیکی تی ام DUKE 390 ABS KTM دوککی تی ام Duke 250 KTMکی تی ام Duke 125 KTMکی تی ام EXC 250 SIX DAYS KTM ای ایکس سیکی تی ام EXC-F 500 KTMکی تی ام EXC-F 250 KTM کی تی ام Adventure 1190 R KTM ادوتچرکی تی ام SX-F 250 KTM  اس ایکسکی تی ام SX-F 350 KTMکی تی ام SX-F 450 KTM

قطعات برقی کی‌ تی‌ ام KTM در مشهد

لوازم تزئینی آوا در مشهد

لوازم ظاهری کی‌ تی‌ ام KTM در مشهد

لوازم فنی و موتوری کی‌ تی‌ ام KTM درمشهد

لوازم استوک کی‌ تی‌ ام KTM در مشهد

کیلومتر کی‌ تی‌ ام KTM در مشهد

باطری کی‌ تی‌ ام KTM در مشهد

روغن موتور کی‌ تی‌ ام KTM در مشهد

شمع کی‌ تی‌ ام KTM در مشهد

زین کی‌ تی‌ ام KTM در مشهد

بوق کی‌ تی‌ ام KTM در مشهد

باک کی‌ تی‌ ام KTM در مشهد

دزدگیر کی‌ تی‌ ام KTM در مشهد

لنت ترمز کی‌ تی‌ ام KTM در مشهد

لاستیک کی‌ تی‌ ام KTM در مشهد

سیم کشی کی‌ تی‌ ام KTM در مشهد

راهنما کی‌ تی‌ ام KTM در مشهد

بوبین کی‌ تی‌ ام KTM در مشهد

ذغال چراغ جلو کی‌ تی‌ ام KTM در مشهد

ترانزیستور کی‌ تی‌ ام KTM در مشهد

اتومات استارت کی‌ تی‌ ام KTM در مشهد

ست سوییچ استارت کی‌ تی‌ ام KTM در مشهد

سیم کیلومتر کی‌ تی‌ ام KTM در مشهد

گیربکس کی‌ تی‌ ام KTM در مشهد

چراغ جلو کی‌ تی‌ ام KTM در مشهد

خطر عقب کی‌ تی‌ ام KTM در مشهد

سیم رابط کی‌ تی‌ ام KTM در مشهد

لامپ کی‌ تی‌ ام KTM در مشهد

برچسب کی‌ تی‌ ام KTM در مشهد

هدلایت کی‌ تی‌ ام KTM در مشهد

فرمان کی‌ تی‌ ام KTM در مشهد

پدال کی‌ تی‌ ام KTM در مشهد

فلاپ کی‌ تی‌ ام KTM در مشهد

کاور کی‌ تی‌ ام KTM در مشهد

آینه کی‌ تی‌ ام KTM در مشهد

کتی کلاچ کی‌ تی‌ ام KTM در مشهد

گارد عقب کی‌ تی‌ ام KTM در مشهد

براکت کی‌ تی‌ ام KTM در مشهد

جاپایی کی‌ تی‌ ام KTM در مشهد

سوییچ کی‌ تی‌ ام KTM در مشهد

بلوری کی‌ تی‌ ام KTM در مشهد

گلگیر کی‌ تی‌ ام KTM در مشهد

صفحه کلاچ کی‌ تی‌ ام KTM در مشهد

قاب کیلومتر کی‌ تی‌ ام KTM در مشهد

شیشه خطر کی‌ تی‌ ام KTM در مشهد

لاستیک سر دسته کی‌ تی‌ ام KTM در مشهد

شیشه کیلومتر کی‌ تی‌ ام KTM در مشهد

قاب اگزوز کی‌ تی‌ ام KTM در مشهد

کتی ترمز کی‌ تی‌ ام KTM در مشهد

رینگ کی‌ تی‌ ام KTM در مشهد

جک بغل کی‌ تی‌ ام KTM در مشهد

آرم موتور کی‌ تی‌ ام KTM در مشهد

فن کی‌ تی‌ ام KTM در مشهد

درب باک کی‌ تی‌ ام KTM در مشهد

شل گیر کی‌ تی‌ ام KTM در مشهد

پایه تابلو جلو کی‌ تی‌ ام KTM در مشهد

قطعات کاربرات کی‌ تی‌ ام KTM در مشهد

رینگ پیستون کی‌ تی‌ ام KTM در مشهد

لاستیک گیت کی‌ تی‌ ام KTM در مشهد

سوپاپ آکی‌ تی‌ ام KTM در مشهد

واشر سر و ته سیلندر کی‌ تی‌ ام KTM در مشهد

سنسور کی‌ تی‌ ام KTM در مشهد

فیتر روغن کی‌ تی‌ ام KTM در مشهد

دنده سر استارت کی‌ تی‌ ام KTM در مشهد

سوپاپ کی‌ تی‌ ام KTM در مشهد

سیم گاز کی‌ تی‌ ام KTM در مشهد

کاربراتور کی‌ تی‌ ام KTM در مشهد

پمپ ترمز کی‌ تی‌ ام KTM در مشهد

دنده عقب کی‌ تی‌ ام KTM در مشهد

میل چرخ جلو کی‌ تی‌ ام KTM در مشهد

دیسک ترمز کی‌ تی‌ ام KTM در مشهد

هندل کی‌ تی‌ ام KTM در مشهد

چهارشاخ کلاچ کی‌ تی‌ ام KTM در مشهد

زنجیر تایم کی‌ تی‌ ام KTM در مشهد

شفت هندل کی‌ تی‌ ام KTM در مشهد

سیم ساسات کی‌ تی‌ ام KTM در مشهد

شاتون کی‌ تی‌ ام KTM در مشهد

واشربندی کی‌ تی‌ ام KTM در مشهد

سوزن شناور کی‌ تی‌ ام KTM در مشهد

فنر کمک جلو کی‌ تی‌ ام KTM در مشهد

توپی عقب کی‌ تی‌ ام KTM در مشهد

سیم پره کی‌ تی‌ ام KTM در مشهد

اگزوز کی‌ تی‌ ام KTM در مشهد

بوش توپی کی‌ تی‌ ام KTM در مشهد

کاسه نمد کی‌ تی‌ ام KTM در مشهد

 لوازم یدکی کی تی ام را از قطعه سیکلت بخواهید

۰۲۱۲۲۴۹۸۵۲۶