logo 2
26
دسامبر

قطعات هیرو

هیرو Hero

هیرو هوندا، شرکتی است که به بزرگ‌ترین سازنده موتورسیکلت در هند تبدیل شده است. طی سال‌ها، بازار موتورسیکلت این کشور همچنان در انحصار آن‌ها باقی مانده بود تا اینکه باجاج همه‌چیز را با پولسار ۱۵۰ تغییر داد. از آن زمان، بخش ۱۵۰ سی‌سی جذاب‌تر و هیجان انگیزتر شده ‌است. قطعا هیرو هوندا باید نسبت به این مسئله واکنش نشان می‌داد. بنابراین آن‌ها هیرو هانک را معرفی کردند (البته قبل از آن CBZ را هم ساخته بودند). بخش ۱۵۰ سی‌سی از زمانی که پولسار عرضه شد گسترش یافته است، اما به نظر می‌رسید مهندسان هیرو هوندا چندان توجهی به این مسئله ندارند. اما آن‌ها بالاخره عزم خود را جزم کرده و هیرو هانک جدید را معرفی کرده‌اند.

سبک طراحی
اولین چیزی که توجه را به خودش جلب می‌کند سبک طراحی آن است که بد نیست. این مدل دارای فرینگ جلو در جلوی باک نزدیک محل قرار گرفتن ران است. هیرو هانک همچنین نزدیک کمک فنرها و روی قوس چرخ‌ها فرینگ اضافی دارد.

هیرو هانک
چراغ‌های جلو تقریبا مثل سابق هستند و هیچ تغییری با مدل قبلی ندارند. با یک نگاه می‌توان تشخیص داد این یک هیرو هوندا معمولی است. چراغ‌های عقب با لامپ‌های ال‌ای‌دی زیبا به نظر می‌رسند. روی موتور و لوله‌های اگزوز روکش تمام مشکی قرار گرفته است. اما در کل شاهد تغییرات زیادی نیستیم.

خوشه ابزار
نسخه جدید دارای سرعت‌سنج دیجیتالی است، اما شمارشگر دور موتور هنوز آنالوگ باقی مانده و در مرکز قرار دارد. سرعت‌سنج در یک گوشه قرار گرفته است. این سرعت‌سنج همچنین شامل نشانگر مصرف سوخت، نور بالا و راهنماها است.

عملکرد
هیرو هانک یک موتور ۱۴۹.۲ سی‌سی دارد که توان ۱۴ اسب بخار را در دور موتور ۸۵۰۰ و گشتاور ۱۲.۸ نیوتن متر را در دور موتور ۶۵۰۰ تولید می‌کند. این قدرت زیادی بین موتورسیکلت‌های این بخش از بازار است و همچنین در دور موتورهای پایین قدرت خوبی ارائه می‌دهد. البته انتقال قدرت خیلی خوب نیست. اگر با یک جاده مستقیم روبرو شوید، و گاز بدهید هیرو هانک فورا شتاب نمی‌گیرد.

هندلینگ
هیرو هانک در این زمینه قابل قبول عمل می‌کند اما عملکرد خیره‌کننده‌ای ندارد. محل نشستن عمودی است، بنابراین راننده دچار کمردرد و خستگی نخواهد شد. این هانک را به گزینه مناسبی برای سفرهای طولانی تبدیل می‌کند. صندلی ترک نیز کاملا راحت است. هانک از دو کمک‌فنر قابل تنظیم GRS در قسمت عقب و کمک‌فنرهای تلسکوپی در جلو بهره می‌برد.

هیرو هانک
این کمک‌فنرها به سواری راحت این موتورسیکلت کمک می‌کنند. اما از طرفی، این موتور وزن خالص ۱۴۶ کیلوگرم دارد. شما همیشه این وزن را احساس می‌کنید که باعث می‌شود در هنگام مانور دادن، چابکی کمتری داشته باشید. بنابراین، انتظار قابلیت پیچیدن خیلی خوبی را با آن نداشته باشید. اگرچه لاستیک‌ها نازک هستند، اما عملکرد ترمز خوب است. این موتور از دیسک ترمز ۲۴۰ میلیمتری در جلو و ۲۲۰ میلیمتری در عقب برای توقف‌های سریع بهره می‌برد

لوازم یدکی هیرو را از تک جرخ بخواهید

.