logo 2
03
ژانویه

لوازم یدکی کی تی ام در زاهدان | قطعات KTM در زاهدان

لوازم یدکی KTM در زاهدانقطعات کی تی ام در زاهدان

استان سیستان و بلوچستان را بهتر بشناسیم

استان سیستان و بلوچستان پس از استان کرمان به عنوان دومین استان پهناور کشور به‌شمار می‌رود و به دلیل قرار گرفتن در موقعیت راهبردی و ترانزیتی دارای اهمیت فراوانی است.

بندر تنگ؛ سرزمین گل‌ فشان‌ های سیستان و بلوچستان
ارگ جلال آباد، موزه معماری سیستان و بلوچستان
حقایق جالب در مورد استان سیستان و بلوچستان
استان سیستان و بلوچستان با مرکزیت زاهدان در جنوب شرقی ایران واقع شده و بیش از ۱۱ درصد وسعت ایران را ‌شامل می‌شود. این استان با داشتن موقعیت راهبردی بازرگانی و ترانزیتی و دارا بودن کشاورزی و باغبانی (به‌ویژه میوه‌های استوایی و گرمسیری) از اهمیت فراوانی برخوردار است. همچنین کشاورزی، صنعت، حمل و نقل، تجارت و روابط مرزی در سال‌های اخیر رشد چشمگیری در این استان داشته است. بازارهای فراوان و اجناس وارداتی از منابع درآمد مردم این منطقه است. مس، کرومیت، منگنز، سنگ مرمر و سنگ آهک از معادن استان محسوب می‌شود.

در سال ۱۲۸۵ هجری شمسی و با توجه به قانون تشکیلات ایالات و ولایات، بلوچستان جزو ۴ ایالت اصلی ایران محسوب می‌شد، حوزه بلوچستان به مرکزیت زاهدان و ۳ فرمانداری تابعه در سال ۱۳۲۶ تشکیل یافت و در سال ۱۳۳۳ استان سیستان وبلوچستان استانی مستقل معرفی شد.

سیستان و بلوچستان

شهرستان‌های نیمروز با مرکزیت ادیمی و هامون با مرکزیت شهر محمدآباد در شمال استان سیستان و بلوچستان، شهرستان میرجاوه در مرکز و شهرستان قصر قند در جنوب استان سیستان و بلوچستان واقع شده‌اند.

ت‍اریخچ‍ه
سیستان و بلوچستان شامل دو ناحیه سیستان (زابل و شهرهای شمال استان) و بلوچستان (زاهدان تا چابهار) می‌شود. سیستان که صورت تغییر یافته سجستان یا سکستان است، به معنای سرزمین قوم سکا است؛ سکاها اقوام آریایی بودند که حدود ۱۲۸ سال قبل از میلاد، سیستان را فتح کردند. به عقیده مورخان سیستان به گرشاسب، یکی از نوادگان کیومرث نسبت داده می‌شود. در کتاب اوستا سرزمین اساطیری سیستان، یازدهمین سرزمینی است که به دست اهورامزدا خلق شده است. همچنین رستم دستان قهرمان حماسی شاهنامه فردوسی در این سرزمین به دنیا آمده است. سیستان یکی از مناطق ساسانیان بود که اردشیر بابکان آن را به تصرف خود درآورده بود.

سیستان و بلوچستان

مکران به سرزمین مکاها (بلوچ‌ها) گفته می‌شد که بعدها به بلوچستان تبدیل شد. فرهنگ معین، قوم بلوچ را این گونه توصیف کرده است:

قومی ایرانی، صحرانشین و دلیر ساکن بلوچستان، طوایف خارجی کمتر در آن ناحیه نفوذ کرده و ایشان در برابر بیگانگان مقاومت نموده‌اند. آنان زبان خاص خود را دارند که به بلوچی معروف است در تپه‌های بلوچستان آثاری به دست آمده است که تاریخ این سرزمین را به سه هزار سال پیش از میلاد می‌رساند.

جغرافیا و اقلیم
این استان در بین ۲۵ درجه و ۳ دقیقه تا ۳۱ درجه و ۲۷ دقیقه عرض شمالی از خط استوا و ۵۸ درجه و ۵۰ دقیقه تا ۶۳ درجه و ۲۱ دقیقه طول شرقی از نصف‌النهار گرینویچ قرار داشته و با مساحت ۱۸۱٬۷۸۵ کیلومتر مربع، پس از استان کرمان دومین استان پهناور ایران محسوب می‌شود.‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍

همسایگان این استان از‍‍‍ ش‍‍‍مال استان خراسان جنوبی و کشور افغانستان، از شرق کشورهای پاکستان و افغانستان، از جنوب دریای عمان و از مغرب استان‌های کرمان و هرمزگان هستند.‍‍

ارتفاعات‌ سیستان‌ و بلوچستان‌ جزو رشته‌‌کوه‌های‌ مرکزی‌ ایران‌ و شامل‌ ناهمواری‌های‌ شرق‌ چاله‌ لوت‌ و ارتفاعات‌ دیواره‌ شرقی‌ و جنوبی‌ چاله‌ جازموریان‌ است‌. پهنای‌ کوهستان‌ها از شمال‌ به‌ جنوب‌ افزایش‌ یافته و در فاصله‌ ایرانشهر-کوهک به‌ بیشترین‌ حد خود می‌رسد. این‌ ناهمواری‌ها از دو قسمت‌ کوه‌های‌ سیستان‌ و کوه‌های‌ بلوچستان تشکیل یافته است.

کوه تفتان با ارتفاع ۴۰۴۲ متر و بزمان با ارتفاع ۳۴۹۷ متر از ارتفاعات بلوچستان است، کوه خواجه نیز تنها ارتفاعات مهم سیستان با بلندی ۹۰۰ متر است.

به‌طور کلی استان سیستان و بلوچستان دارای آب و هوای گرم و خشک است، اما دارای تنوع آب و هوایی و اقلیمی ویژه‌ای بوده و مناطق کوهستانی، جنگلی و باتلاقی نیز در آن وجود دارد. آبرفت‌های رودخانه هیرمند، در شمال استان واقع شده است.‍ دشت سیستان که دارای اقلیم بیابانی میانه است، بارشی کمتر از ۶۵ میلی‌متر در سال دارد و میزان تبخیر این دشت بیش از ۵۰۰۰ میلی‌متر است. این گونه شرایط خشکی فیزیکی شدید محیط را تشدید کرده و در سال‌هایی که رودخانه هیرمند با کاهش میزان ورودی آب رودخانه هیرمند مواجه می‌شود، خشکسالی‌های شدید ایجاد می‌شود که آثار مخربی نیز برجای می‌گذارد.

سیستان و بلوچستان

از آنجا که جنوب استان در مجاورت دریای عمان قرار گرفته، دارای بادهای موسمی و اقلیمی متفاوت است. این منطقه از میانگین دمایی بالایی برخوردار است. بارش کم و عدم وجود منابع برفی کوهستانی باعث شده تا بیشتر جریانات رودخانه‌ای، موقتی و فصلی باشد.

مردم‌شناسی
دو قومیت سیستانی و بلوچی در این استان وجود دارد؛ قوم سیستانی به زبان فارسی با گویش سیستانی و قوم بلوچی به زبان بلوچی صحبت می‌کنند دین قوم سیستانی اسلام و مذهب‌شان شیعه بوده و بلوچ‌ها نیز پیرو اسلام و عموما سنی مذهب هستند.

بلوچ‌ها در زاهدان، خاش، سراوان، ایرانشهر، نیک‌شهر، چابهار، سرباز، کنارک، دلگان، سیب و سوران، قصر قند و فنوج و سیستانی‌ها در شهرستان‌هایی همچون زابل، زهک، نیمروز، هامون و هیرمند سکونت دارند.

پیراهنی راسته، گشاد و جادار، شلواری پرچین، پیراهن چهل تریز، باسکت یا جلیقه، سربند یا لنگته، قبا و جوقه (نوعی کت بادوام و بسیار گران) لباس مردان سیستان را تشکیل می‌دهد.

لباس محلی بلوچی‌ها شامل پیراهن یقه باز، لباده بلند، دستار سفید، کمربند ضخیم و جفت جوراب دستبافت است، زنان بلوچی نیز از پیراهن بلند با یقه‌باز استفاده کرده که آن را با دستار بزرگى مى‌پوشاند. این زنان از کفش‌های شبیه به کفش مردها استفاده می‌کنند، ولى بیشتر این زنان با پاى برهنه راه مى‌روند و بعضى هم با جوراب رفت و آمد مى‌کنند.

مردم سیستان و بلوچستان

صنایع دستی و سوغات
سوزن‌دوزی، سکه‌دوزی و شیرینی لندو از معروف‌ترین صنایع دستی و سوغات این استان است.

سوزن دوزی

دیدنی‌ها
شهر سوخته زابل، کوه خواجه در حدود ‪ ۲۰‬کیلومتری جنوب غربی زابل، دریاچه هامون، قلعه سرباز، جنگل حرا چابهار، تالاب لیپار چابهار، خانه ابویی زاهدان، قلعه بمپور، ساحل صخره‌ای چابهار، کوه تفتان سراوان، ارگ خان ملک کیانی زابل، تپه‌های گل فشان کنارک و ارگ جلال‌آباد زابل از دیدنی‌های معروف این استان است.

کی‌ تی‌ ام KTM

کمپانی کی تی ام که یکی از معروف‌ترین برندهای سازنده موتورسیکلت در دنیاست، تولید موتورهای خیابانی را در دستور کار خود قرار داده است.

برند کی‌تی‌ام در دنیا با موتورسیکلت‌های مدل تریل معروف شده و بخش اعظم اعتبار خودش را مدیون این سبد محصولات است زیرا این کمپانی در این تیپ محصولات واقعاً بی‌نقص و کم‌نظیر عمل می‌کند.

کویر موتور نمایندگی رسمی کی‌تی‌ام اتریش در ایران است و مشخصاً این موتور را مستقیماً از اتریش به‌صورت CBU وارد می‌کند.

برخی مدلهای  کی‌ تی‌ ام KTM در بازار ایران :کی تی ام ۱۱۹۰ KTM RC8 R آر سی بیکی تی ام RC KTM RC 200کی تی ام R 1290 KTM Duke Super  آر سوپرکی تی ام Duke 200 KTM دوککی تی ام RC 250 ABS KTM آر سیکی تی ام DUKE 390 ABS KTM دوککی تی ام Duke 250 KTMکی تی ام Duke 125 KTMکی تی ام EXC 250 SIX DAYS KTM ای ایکس سیکی تی ام EXC-F 500 KTMکی تی ام EXC-F 250 KTM کی تی ام Adventure 1190 R KTM ادوتچرکی تی ام SX-F 250 KTM  اس ایکسکی تی ام SX-F 350 KTMکی تی ام SX-F 450 KTM

قطعات برقی کی‌ تی‌ ام KTM در زاهدان

لوازم تزئینی آوا در زاهدان

لوازم ظاهری کی‌ تی‌ ام KTM در زاهدان

لوازم فنی و موتوری کی‌ تی‌ ام KTM زاهدان

لوازم استوک کی‌ تی‌ ام KTM در زاهدان

کیلومتر کی‌ تی‌ ام KTM در زاهدان

باطری کی‌ تی‌ ام KTM در زاهدان

روغن موتور کی‌ تی‌ ام KTM در زاهدان

شمع کی‌ تی‌ ام KTM در زاهدان

زین کی‌ تی‌ ام KTM در زاهدان

بوق کی‌ تی‌ ام KTM در زاهدان

باک کی‌ تی‌ ام KTM در زاهدان

دزدگیر کی‌ تی‌ ام KTM در زاهدان

لنت ترمز کی‌ تی‌ ام KTM در زاهدان

لاستیک کی‌ تی‌ ام KTM در زاهدان

سیم کشی کی‌ تی‌ ام KTM در زاهدان

راهنما کی‌ تی‌ ام KTM در زاهدان

بوبین کی‌ تی‌ ام KTM در زاهدان

ذغال چراغ جلو کی‌ تی‌ ام KTM در زاهدان

ترانزیستور کی‌ تی‌ ام KTM در زاهدان

اتومات استارت کی‌ تی‌ ام KTM در زاهدان

ست سوییچ استارت کی‌ تی‌ ام KTM در زاهدان

سیم کیلومتر کی‌ تی‌ ام KTM در زاهدان

گیربکس کی‌ تی‌ ام KTM در زاهدان

چراغ جلو کی‌ تی‌ ام KTM در زاهدان

خطر عقب کی‌ تی‌ ام KTM در زاهدان

سیم رابط کی‌ تی‌ ام KTM در زاهدان

لامپ کی‌ تی‌ ام KTM در زاهدان

برچسب کی‌ تی‌ ام KTM در زاهدان

هدلایت کی‌ تی‌ ام KTM در زاهدان

فرمان کی‌ تی‌ ام KTM در زاهدان

پدال کی‌ تی‌ ام KTM در زاهدان

فلاپ کی‌ تی‌ ام KTM در زاهدان

کاور کی‌ تی‌ ام KTM در زاهدان

آینه کی‌ تی‌ ام KTM در زاهدان

کتی کلاچ کی‌ تی‌ ام KTM در زاهدان

گارد عقب کی‌ تی‌ ام KTM در زاهدان

براکت کی‌ تی‌ ام KTM در زاهدان

جاپایی کی‌ تی‌ ام KTM در زاهدان

سوییچ کی‌ تی‌ ام KTM در زاهدان

بلوری کی‌ تی‌ ام KTM در زاهدان

گلگیر کی‌ تی‌ ام KTM در زاهدان

صفحه کلاچ کی‌ تی‌ ام KTM در زاهدان

قاب کیلومتر کی‌ تی‌ ام KTM در زاهدان

شیشه خطر کی‌ تی‌ ام KTM در زاهدان

لاستیک سر دسته کی‌ تی‌ ام KTM در زاهدان

شیشه کیلومتر کی‌ تی‌ ام KTM در زاهدان

قاب اگزوز کی‌ تی‌ ام KTM در زاهدان

کتی ترمز کی‌ تی‌ ام KTM در زاهدان

رینگ کی‌ تی‌ ام KTM در زاهدان

جک بغل کی‌ تی‌ ام KTM در زاهدان

آرم موتور کی‌ تی‌ ام KTM در زاهدان

فن کی‌ تی‌ ام KTM در زاهدان

درب باک کی‌ تی‌ ام KTM در زاهدان

شل گیر کی‌ تی‌ ام KTM در زاهدان

پایه تابلو جلو کی‌ تی‌ ام KTM در زاهدان

قطعات کاربرات کی‌ تی‌ ام KTM در زاهدان

رینگ پیستون کی‌ تی‌ ام KTM در زاهدان

لاستیک گیت کی‌ تی‌ ام KTM در زاهدان

سوپاپ آکی‌ تی‌ ام KTM در زاهدان

واشر سر و ته سیلندر کی‌ تی‌ ام KTM در زاهدان

سنسور کی‌ تی‌ ام KTM در زاهدان

فیتر روغن کی‌ تی‌ ام KTM در زاهدان

دنده سر استارت کی‌ تی‌ ام KTM در زاهدان

سوپاپ کی‌ تی‌ ام KTM در زاهدان

سیم گاز کی‌ تی‌ ام KTM در زاهدان

کاربراتور کی‌ تی‌ ام KTM در زاهدان

پمپ ترمز کی‌ تی‌ ام KTM در زاهدان

دنده عقب کی‌ تی‌ ام KTM در زاهدان

میل چرخ جلو کی‌ تی‌ ام KTM در زاهدان

دیسک ترمز کی‌ تی‌ ام KTM در زاهدان

هندل کی‌ تی‌ ام KTM در زاهدان

چهارشاخ کلاچ کی‌ تی‌ ام KTM در زاهدان

زنجیر تایم کی‌ تی‌ ام KTM در زاهدان

شفت هندل کی‌ تی‌ ام KTM در زاهدان

سیم ساسات کی‌ تی‌ ام KTM در زاهدان

شاتون کی‌ تی‌ ام KTM در زاهدان

واشربندی کی‌ تی‌ ام KTM در زاهدان

سوزن شناور کی‌ تی‌ ام KTM در زاهدان

فنر کمک جلو کی‌ تی‌ ام KTM در زاهدان

توپی عقب کی‌ تی‌ ام KTM در زاهدان

سیم پره کی‌ تی‌ ام KTM در زاهدان

اگزوز کی‌ تی‌ ام KTM در زاهدان

بوش توپی کی‌ تی‌ ام KTM در زاهدان

کاسه نمد کی‌ تی‌ ام KTM در زاهدان

 لوازم یدکی کی تی ام را از قطعه سیکلت بخواهید

۰۲۱۲۲۴۹۸۵۲۶