logo 2
09
ژانویه

صنعت موتورسیکلت هند در سال ۲۰۲۰ چگونه به پایان رسید؟

به گزارش موتورسیکلت نیوز، بازار انواع دو و سه چرخ هند در سال ۲۰۲۰ با فروش ۱۴٫۸ میلیون دستگاه و کاهش ۲۳٫۳ درصدی به پایان رسید. البته، بهبود فروش در فصل چهارم سال با افزایش ۳۲ درصدی دسامبر قوی بود.

در حالی که بازارهای شهری هنوز با تعداد زیادی از موارد کویید۱۹ دست و پنجه نرم می کنند، بازارهای روستایی و نیمه شهری، بهبود پی درپی فروش را امکان پذیر کرده که نتیجه آن بهبود کل صنعت موتورسیکلت هند است.

با این حال، بازار دو و سه چرخ در سال ۲۰۲۰، پس از ۱۳٫۲ درصد فروش از دست رفته در سال ۲۰۱۹، گسترده ترین انقباض را تجربه کرده است.

این صنعت در فصل اول (-۲۴٫۵٪)، در فصل دوم (-۷۲٫۲٪)، در فصل سوم (-۳٫۹٪) کاهش را تجربه کرد و سرانجام در فصل چهارم سال بازار با رشد دو رقمی مواجه شد و اکتبر (+ ۱۶٫۹٪)، نوامبر (+ ۱۳٫۶٪) و در نهایت دسامبر (+ ۳۲٫۵٪) رشد داشت. با این حال فروش سالانه ۱۴٫۸ میلیون دستگاه بوده است که با کاهش چشمگیر (۲۳٫۳) درصدی مواجه شده است.

هیرو موتور دومین تولید کننده دو چرخ در هند است که در طول سال موقعیت رقابتی را بیشتر تقویت کردند و سهم بازار را به ۳۷ درصد رساندند. در حالی که هوندا موتورسیکلت و اسکوتر هند (HMSI) سهم هند خود را ۲۳٫۸ درصد از دست دادند.

سایر تولیدکنندگان برتر در این سال ضرر کرده اند و شاهد تغییر در سهم بازار آنها نسبت به سال گذشته هستیم: باجاج (-۲۲٫۴%)، تی‌وی‌اس (-۲۰٫۶%)، رویال انفیلد (-۳۳٫۳%)، سوزوکی (-۳۰٫۰%) و یاماها (-۱۸٫۶%)

به طور کلی سهم تولیدکنندگان داخلی دو چرخ در این سال تقویمی تاکنون در برابر ۶۴٫۵ درصد در سال گذشته به ۶۸٫۴ درصد افزایش یافته است. در همین حال، سهم شرکت های ژاپنی نسبت به ۳۵ درصد در سال گذشته به ۳۰٫۷ درصد کاهش یافت.

همه مارک‌های برتر (هارلی دیویدسون، دوکاتی، پیروزی و بی‌ام‌و) گزارش دادند که کاهش فروش داشتند. اما، فقط کی‌تی‌ام به لطف همکاری با باجاج و معرفی مارک هاسکوارنا که قادر به ارائه حدود ۷۰۰ دستگاه در ماه است، مقاوم بود.

همچنین فضای موتورسیکلت‌های سطح پایین تحت سلطه هیرو است و این برای رهبر بازار ریسک بالایی دارد. زیرا، انتقال به مدل های الکتریکی هزینه تولید را بالاتر برده و قیمت بالاتری را نیز به همراه خواهد داشت و احتمال از دست دادن فروش را در پی دارد.

پایان پیام/

لوازم یدکی موتورسیکلت را از قطعه سیکلت بخواهید