logo 2
14
ژانویه

یک شرکت چینی در پایان سال ۲۰۲۰ از هیرو موتور سبقت گرفت

به گزارش موتورسیکلت نیوز، وضعیت بازار هیرو موتور در نیمه دوم سال ۲۰۲۰ بهبود یافت ولی در مجموع حدود ۱۹٫۲ درصد یا ۱/۳ میلیون دستگاه از بازار وسیله نقلیه خود را از دست داد. این کاهش بی‌سابقه‌ترین اتفاق در طول تاریخ کاری این شرکت است، بعلاوه این که در سال گذشته هیرو مقام دوم را در رتبه بندی جهانی برند از دست داد و یک شرکت پر رونق چینی Yadea از آن پیشی گرفته است. این شرکت چینی در سال ۲۰۲۰ بیش از ۶ میلیون موتورسیکلت و اسکوتر فروخته است.

فروش هیرو در نیمه اول سال ۲۰۲۰ تنها ۱٫۹ میلیون ثبت نام اعلام شده است که در بین ۲۵ تولیدکننده برتر در جهان با بدترین عملکرد در مقایسه با دوره سال گذشته آن بوده است و ۴۷٫۳ درصد بازار خود را از دست داد. با این وجود، در سه ماهه سوم و چهارم بهبودی جدی در بازار داخلی باعث شد تا ۵٫۷ میلیون دستگاه دو و سه چرخدار در جهان بفروشد و نیمه اول را جبران کند.

در حالی که سایر رقبای هندی مثل باجاج اتو یک استراتژی بین المللی را توسعه داده و اجرا کرده اند، هیرو در این جاده بسیار دور است، فقط چند توزیع کننده و فروش حاشیه ای در خارج از کشور دارد. در حالی که آنها تأیید می کنند که در بیش از ۴۰ کشور (به طور عمده در آفریقا و آمریکای لاتین) توزیع می کنند، اما ظاهرا بیشترین فروش آنها در خارج از کشور در بنگلادش، سریلانکا و نپال انجام می شود.

همچنین سال گذشته شوک ایجاد شده توسط کووید ۱۹ در جهان گسترش یافت و در حالی که بازار داخلی هند برای فروش میلیون دلاری خوب نشان داده شده است ولی استراتژی بلند مدت هیرو نیاز به تجدید نظر دارد.

همه افراد درگیر صنعت موتورسیکلت می دانند که هوندا موتور، در ابعاد مختلف از جمله فروش، رهبر جهانی است و هنوز فاصله زیادی نسبت به بقیه دارد. قابل ذکر است که در حالی که هیرو یک غول در بازار داخلی هند است، اما در سطح جهانی فقط به عنوان یکی از رقبای حاشیه ای مطرح است.

خلاصه‌ای از گذشته هیرو
دفتر مرکزی هیرو در دهلی نو هند قرار دارد. این شرکت به عنوان یک شرکت سرمایه گذاری مشترک بین شرکت هوندا موتور ژاپن و Hero Group تاسیس شد. در سال ۱۹۸۳ آنها توافق نامه همکاری مشترک امضا کردند و شرکت را تشکیل دادند. سرمایه گذاری مشترک بین گروه هیرو هند و شرکت هوندا موتور ژاپن نه تنها بزرگترین شرکت دو چرخ متحرک جهان را ایجاد کرده بلکه یکی از موفق ترین سرمایه گذاری های مشترک در سراسر جهان بود.

در ۲۲ مارس ۲۰۱۱ سهام در اختیار هوندا منتقل شد. علاوه بر این توافق نامه، پروموتر هند و هوندا توافق نامه ای را منعقد کردند که به شرکت مجوز تولید و توزیع برخی از محصولات، قطعات و خدمات آنها را به صورت تحت لیسانس می داد.

در جولای ۲۰۱۱ این شرکت نام خود را از Hero Honda Motors Ltd به Hero MotoCorp Ltd تغییر داد.

در سال ۲۰۱۵ این شرکت در اولین کارخانه خود در خارج از هند مستقر در ویلا ریکا کلمبیا آغاز به کار کرد.

در تاریخ ۱۰ مارس ۲۰۱۶، هیرو به طور رسمی «مرکز جهانی نوآوری و فناوری» (CIT) در کلاس جهانی خود را در جیپور راجستان افتتاح کرد. CIT با سرمایه گذاری ۸۵۰ کرور روپیه ای ساخته شده و محصولات کلاس جهانی را برای بازارهای جهانی طراحی و توسعه می دهد.

در تاریخ ۱۲ ژانویه ۲۰۱۷، هیرو موتورسیکلت جدید Glamour خود را در آرژانتین برای اولین بار در بازار جهانی یک محصول جدید در خارج از هند راه اندازی کرد.

در ماه مه ۲۰۱۷ هیرو در دومین مرکز تولید جهانی در بنگلادش تولید تجاری خود را آغاز کرد.

در تاریخ ۷ نوامبر ۲۰۱۷، هیرو در نمایشگاه سالانه EICMA در میلان ایتالیا از موتور سیکلت Xpulse Concept به عنوان یک برتر جهانی رونمایی کرد.

از سال ۱۹۸۴ تا ۲۰۱۷ هیرو ۷۵ میلیون موتور فروخته است.

فروشگاه لوازم جانبی موتورسیکلت در تهران